یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

اقلام بهداشتی مدارس تامین شود

۱۴۰۰/۰۶/۰۳ ۰۸:۴۷ چاپ کدخبر: 13129
 استاندار ایلام گفت: باتوجه به در پیش بودن اول مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید، اقلام بهداشتی مدارس بویژه مدارس روستایی باید تامین شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ محمد نوذری اظهار داشت: اگرچه هنوز تصمیمی کلی و نهایی برای بازگشایی مدارس اخذ نشده، ولی برای مدارس کم جمعیت بویژه روستایی که امکان فعالیت بصورت نیمه حضوری دارند، باید اقلام بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز دانش آموزان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت دانش آموزان اولویت همه ما است افزود: باید برای تامین حفظ سلامت دانش آموزان  تمامی امکات مورد نیاز فراهم شود.

نوذری با اشاره به نامشخص بودن وضعیت حضور دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی جدید یادآور شد: نباد هیچگونه اجباری برای تهیه لباس فرم دانش آموزان وجود داشته باشد.

استاندار ایلام افزود: آموزش و پرورش به مدیران مدارس ابلاغ کند که برای لباس فرم سختگیری نداشته باشند و از لباس‌های سال گذشته استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۴هزار دانش آموز روستایی استان نیازمند تبلت برای آموزش مجازی هستند از آموزش و پرورش خواست در این زمینه رایزنی برای تامین اعتبار و خرید این تجهیزات را داشته باشد. 

نوذری یادآر شد: ۳۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات آموزشی برای دانش آموزان روستایی از استان تامین می شود.

وی همچنین به وضعیت نامناسب و نگران کننده کرونا در استان اشاره کرد و گفت: اکنون از از ۱۰۰ مورد تست کرونا ۴۰ مورد ثبت و این به معنی وضعیت نامناب شرایط کرونا در استان است.

استاندار ایلام به فوتی‌های کرونا اشاره کرد و گفت: میزان فوتی‌ها در مردادماه نسبت به تیرماه هفت برابر افزایش داشته و متاسفانه شرایط استان خوب نیست.

 

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان