دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024
فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: پرونده های قتل و دستگیری تمامی متهمان فراری به صورت 100 درصدی در استان ایلام کشف شده امد.

سردار دلاور القاصی مهر صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام بیان کرد: به طور میانگین روزانه ۸۰۰ ماموریت مختلف به همکاران در قسمت های مختلف ابلاغ می شود که باید در ۱۵ دقیقه انجام شود و این موضوع سرعت عمل، دقت و پاسخگویی پلیس در انجام ماموریت ها و خدمات رسانی عمومی را نشان می دهد.

وی افزود: با اقدامات هدفمند آموزشی و پیشگیرانه و همچنین اجرای طرح های مختلف عملیاتی، در بازه زمانی از ابتدای سال تاکنون شاهد سیر نزولی چاقوکشی و جرایم خشن در سطح استان هستیم.

فرمانده انتظامی ایلام تصریح کرد: امسال با تدابیری انجام گرفته و افزایش تیم های گشتی محسوس و نامحسوسی که صورت گرفت، کشف ۱۰۰ درصدی قتل و دستگیری متهمان فراری بوده است.

سردار القاصی مهر یادآور شد: به منظور کاهش حوادث و سوانح ترافیکی، با بسیج تمام امکانات و همچنین بهره گیری از سیستم های هوشمند و الکترونیکی در حوزه محورهای مواصلاتی و درون شهری سعی کردیم امنیت و انتظام ترافیکی را در کل جاده های درون و برون شهری استان برقرار کنیم، که نتیجه آن کاهش محسوس حوادث جاده ای بوده است.

وی به مصالحه ۷۸ درصدی پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکار اجتماعی کلانتری های اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته کارشناسان مشاوره با تحصیلات تخصصی در تمامی کلانتری های سطح استان مستقر و فعال کردیم، و بسیاری از پروندها قبل از ورود به چرخه قضایی، توسط کارشناسان مشاوره حل و فصل و به مصالحه طرفین ختم می شود و این موضوع هم در کاهش اتلاف وقت مراجعین و هم کاهش بار قضایی موثر خواهد بود.

وی در ادامه، به موفقیت پلیس فتا در کشفیات ۱۶۷ درصدی پرونده های سایبری اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه بسیاری از پرونده متشکله در پلیس فتا دال بر این موضوع دارد که افراد به علت عدم آگاهی در دام افراد سود جو و فرصت طلب گرفتار شدند.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۱۳نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان