چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: امسال با تلاش موثر کارشناسان مشاوره و مددکاران اجتماعی ۷۵ درصد پرونده های قضایی ایلام در واحدهای مشاوره کلانتری ها به مصالحه ختم شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار دلاور القاصی مهر در دیدار با استاندار ایلام به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: امنیت و آرامش روانی جامعه، آوردگاه تلاش شبانه روزی پلیس ایلام در تمام زمینه ها و فصول سال است.

وی افزود: سرعت عمل ، دقت و پاسخگویی پلیس در انجام ماموریت ها و خدمات رسانی به آحاد جامعه منجر به کاهش ۴۵ درصدی شکایات، ۵۰ درصدی انتقادات و رشد ۱۰۰ درصدی رضایتمندی شهروندان از عملکرد پلیس شده است.

فرمانده انتظامی ایلام به سایر اقدامات پلیسی استان در سال جدید اشاره کرد و یادآور شد: کشف بیش از ۳۶۰ کیلوگرم مواد مخدر و پاسخگویی به بیش از ۱۰۰ هزار تماس مردمی از طریق سامانه ۱۱۰ از دیگر اقدامات پلیس بوده است.

القاصی مهر تاکید کرد: با تلاش ماموران انتظامی و همچنین با اقدامات هدفمند آموزشی، پیشگیرانه و اجرای طرح های مختلف عملیاتی، امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد سیر نزولی جرایم خشن در استان هستیم.

وی اضافه کرد: افتخار پلیس خدمتگزاری بی منت و صادقانه به مردم، همراه با رافت و مهربانی است، چرا که پلیس با داشتن رفتار اسلامی و پسندیده می تواند برای افراد جامعه یک الگوی خوب و ماندگار باشد.

وی ادامه داد: امسال با تدابیر انجام گرفته و افزایش تیم های گشتی محسوس و نامحسوس و نیز اقدامات کنترلی صورت گرفته، شاهد کشف اکثریت قتل ها ، تیراندازی ها و دستگیری متهمان تحت تعقیب فراری بودیم.

فرمانده انتظامی ایلام یادآور شد: بمنظور کاهش حوادث و سوانح ترافیکی، با بسیج تمام امکانات و همچنین بهره گیری از سیستم های هوشمند و الکترونیکی در حوزه محورهای مواصلاتی و درون شهری سعی کردیم امنیت و انضباط ترافیکی را در کل جاده های درون و برون شهری استان برقرار کنیم که نتیجه آن کاهش محسوس حوادث و تلافات جاده ای بوده است.

سردار القاصی مهر در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا و قطع زنجیره این بیماری منحوس نیز گفت: از زمان ابلاغ دستورالعمل ها ستاد کرونا استان ، پلیس با استفاده از سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین استقرار نیروهای خدوم در محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی استان ، طرح محدودیت های کرونایی را به نحو مطلوب اجرا کرده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه به موفقیت پلیس فتا در کشفیات ۱۶۷ درصدی پرونده های سایبری نسبت به مشابه سال قبل اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از پرونده های متشکله در پلیس فتا دال بر این موضوع دارد که افراد بعلت عدم آگاهی در دام افراد سود جو و فرصت طلب گرفتار شدند.

سردار القاصی مهر با بیان اینکه اقتدار، رعایت حقوق شهروندی، اخلاق مداری سه گ ویژگی بارز پلیس به شمار می رود، افزود: نیروی انتظامی با بکارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می کند و در این راه نیازمند همکاری و همراهی مردم در اجرای طرح های انتظامی و ترافیکی است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان