سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 11 ایلامی بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و در هفته های آینده شاهد ورود ویروس لامبدا در استان خواهیم بود.

جمیل صادقی فر ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 11 ایلامی بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. 

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد فوتی ها واکسینه نشده و دارای بیماری زمینه ای( فشارخون، قلبی، آسم و دیابت) بوده اند و هفت نفر از فوتی های امروز مربوط به ایلام و از سنین ۴۵ تا ۷۷ سال و سایر فوتی مربوط به دهلران و آبدانان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: در 24 ساعت گذشته ۱۲۷ بیمار جدید کرونایی نیز در مراکز درمانی بستری شده و از بستری های موجود مراکز درمانی استان ۹۹ مورد در بیمارستان امام و ۱۸ مورد در بیمارستان مصطفی خمینی، ۶۲ نفر دهلران، ۳۲ نفر دره شهر، ۴۸ نفر آبدانان، ۲۱ نفر مهران و ۳۵ نفر در سرابله بستری هستند.

وی در خصوص روند واکسیناسیون در استان نیز گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار دز واکسن در ایلام تزریق شده اما همچنان با کمبود واکسن مواجه هستیم؛ هم اکنون ۱۲ هزار واکسن در استان موجود و در گردش است. 

صادقی فر تصریح کرد: روز گذشته ۱۵ هزار دز واکسن وارد ایلام شده است که برای تسریع در روند واکسینه کافی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: جامعه هدف استان ۴۴۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال است، سهم ایلام از واکسن ناچیز است که با رایزنی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری است.

صادقی فر با اشاره به شیوع نوع کرونا لامبدا تصریح کرد: به طور قطع در هفته های آینده شاهد ورود این نوع ویروس به استان هستیم که درگیری خردسالان بیشتر بوده و سرایت و فوتی بیشتر به دنبال دارد که نیازمند رعایت قوی پروتکل های بهداشتی هستیم.

انتهای پیام/ 970877 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان