سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
بازرس کل استان ایلام گفت: در هفته دولت هر مجموعه باید هدفگذاری ها و عملکردهای خود را در راستای آن اهداف را تبیین کند و توجه مردم را به بسترهای امیدآفرین جلب کند.

مهدی اصلانی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام با اشاره به در پیش بودن  هفته دولت، گفت: در این هفته هر مجموعه باید هدفگذاری ها و عملکردهای خود را در راستای آن اهداف را تبیین کند و توجه مردم را به بسترهای امیدآفرین جلب کند.

وی افزود: در شرایط موجود، تبیین عملکرد هر دستگاهی به عنوان دستاوردهای دولت و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی مهم است و مدیران باید دید وسیعی داشته باشند و همت خود را برای حرکت بیشتر بالا ببرند و با تعامل و هم افزایی بیش از پیش در راه حل مشکلات مردم گام بردارند.

بازرس کل استان ایلام تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی و نهادها هم باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و هم برای هم افزایی بیشتر مطالبه گری کنند.

وی بر ضرورت نقش آفرینی مشارکت دادن مردم در تصمیم سازی ها گفت: امیدواریم دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی بتواند در این زمینه بیش از پیش، اهداف و دیدگاه های نظام مقدس جمهوری اسلامی را عینت بخشد.

بازرس کل استان ایلام کم کاری، عدم استفاده از منابع موجود، مدیریت نادرست، معطل ماندن منابع و ظرفیت ها و تجهیزات را مصداق کم کاری و حیف کردن بیت المال دانست و تصریح کرد: هر کسی به اندازه مسوولیتش در در قبال کارهای انجام نشده مسوول است و باید پاسخگو باشد.

وی از شناسایی ۳۵ مسئله کلان استان خبر داد و گفت: بر اساس سیاست های ابلاغی سازمان بازرسی کل کشور، نظام برنامه ریزی مساله محور در تدوین و اجرای مأموریت ها و برنامه های نظارت و بازرسی در دستور کار قرار گرفته است و در انجام ماموریت ها با همکاری نخبگان و ظرفیت تشکل های تخصصی و مردم نهاد و توجه به ظرفیت نظارت همگانی و مردمی کردن نطارت و بازرسی از مأموریت های سند تحول قضایی، به دنبال بررسی علل شکل گیری مسأله کلان در نظام اداری و اجرایی استان، وضع موجود و مطلوب و شناخت ظرفیت ها و نحوه رسیدن به وضع مطلوب هستیم.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان