چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با ابراز نگرانی از روند افزایشی فوتی های استان گفت: ۱۱ ایلامی در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند و مجموع فوتی ها به ۹۳۰ نفر افزایش ...

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در قرارگاه عملیاتی کرونا ایلام اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد فوتی ها واکسینه نشده و دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

وی افزود: هفت نفر از فوتی های امروز مربوط به ایلام و از سنین ۴۵ تا ۷۷ سال و سایر فوتی مربوط به دهلران و آبدانان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: فوتی های استان دارای بیماری های زمینه ای مانند فشارخون، قلبی، آسم و دیابت هستند.

دکتر صادقی فر یادآور شد: همچنین در شبانه روز گذشته ۱۲۷ بیمار جدید کرونایی نیز در مراکز درمانی بستری شدند.

وی یادآور شد: از بستری های موجود مراکز درمانی استان ۹۹ مورد در بیمارستان امام و ۱۸ مورد در بیمارستان مصطفی خمینی، ۶۲ نفر دهلران، ۳۲ نفر دره شهر، ۴۸ نفر آبدانان، ۲۱ نفر مهران و ۳۵ نفر در سرابله بستری هستند.

وی در خصوص روند واکسیناسیون در استان نیز گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار دز واکسن در ایلام تزریق شده اما همچنان با کمبود واکسن مواجه هستیم.

دکتر صادقی فر اضافه کرد: هم اکنون ۱۲ هزار واکسن در استان موجود و در گردش است و روز گذشته نیز ۱۵ هزار دز واکسن وارد ایلام شده است که برای تسریع در روند واکسینه کافی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: جامعه هدف استان ۴۴۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال است ، متاسفانه سهم ایلام از واکسن ناچیز است که با رایزنی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری است.

دکتر صادقی فر با اشاره به شیوع نوع کرونا لامبدا تصریح کرد: بطور قطع در هفته های آینده شاهد ورود این نوع ویروس به استان هستیم که درگیری خردسالان بیشتر بوده و سرایت و فوتی بیشتر به دنبال دارد که نیازمند رعایت قوی پروتکل های بهداشتی هستیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان