سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
عضو هیأت رئیسه مجلس در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت از عدم اجرای فرمایشات رهبری در بحث مقابله با بیماری کرونا در کشور گلایه مندی خود را ابراز کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گله مندی خود از عدم اجرای فرمایشات مقام معظم انقلاب در بحث مقابله با کرونا در کشور گلایه مندی خود را ابراز کرد.

متن کامل نامه عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به سعید نمکی به شرح زیر است: 

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر نمکی 

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 

موضوع : وضعیت بحرانی بیماری کرونا

سلام علیکم

آنچه امروز بر مردم سرزمین مان می رود ، وضعیت اسفناک و ناگوار از نگرانی ، ناراحتی و در عین حال منتظر اقدامی فوری و موثر از سوی مسئولان برای مقابله با ویروس منحوس کروناست. شرایط به گونه ای رقم خورد که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیستم مرداد ماه وضعیت فعلی را بسیار دردناک خواندند و انتظار این بود که پس از تذکرات صریح ایشان ، اقداماتی فوری برای تغییر این وضع صورت پذیرد. توصیه های چندگانه ایشان مبنی بر بیماریابی ، انجام رایگان و وسیع آزمایش تشخیص کرونا ، در اختیار همه قرار گرفتن واکسن و تامین دارو با بی مهری مواجه شد متاسفم اعلام کنم که مراکز وابسته به آن وزارتخانه نه تنها به دستور معظم له عمل نکردند که در اقدامی معکوس به بهانه بخشنامه صادره ، حاضر به انجام آزمایش تشخیص کرونا از افراد زیر ۲۰ سال نیستند و جمعیت قابل توجه حاضر در این مراکز ، به یک مرکز شیوع ویروس تبدیل شده است و باز علیرغم توصیه مؤکد ایشان مبنی بر دسترسی همگانی به واکسن ، در عمل اتفاقات دیگری افتاد و مثلا رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اول شهریور ماه 1400 از عدم وجود واکسن در استان اصفهان خبر داد.

تامین دارو هم واقعیتی نگفتنی است به طور مثال پس از انتقال سه دانشجوی عزیز دانشگاه مالک اشتر به بیمارستان، به علت عدم وجود سرم، همراه بیماران مجبور به تهیه سرم از بیرون بیمارستان می شود. مع الاسف آنچه انتظار بود ، مضاعف نمودن همت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و رفع دغدغه های معظم له و تامین رضایت مردم پس از سخنان ایشان بود.

اکنون نیز ضمن تقدیر از تلاش های مجاهدانه کادر درمان ، اقدامات عملی مشهود و موثری پس از سخنان رهبر فرزانه انقلاب، مهلت یک هفته ای ریاست محترم جمهور و فرصت 48 ساعته ریاست محترم قوه مقننه به کمیسیون بهداشت مجلس مورد انتظار است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان