یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: فروش مرغ قطعه بندی در بازار ممنوع است و در راستا با متخلفان بطور جدی برخورد خواهد شد.

به گزارش آفتاب ایلام،جهانگیر رستمزاد روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: نظارت بر بازار مرغ و سایر کالاهای اساسی همچنان باید توسط ناظران ادامه داشته باشد و افرادیکه قیمت مصوب ساماندهی مرغ را رعایت نکنند، تحویل مراجع قضایی می شوند.

وی افزود: مسوولان ذیربط و نظارتی پس از اخطار اولیه به متخلفان در نوبت دوم بازدید و در صورت مشاهده تخلف از قانون مصوب شده با جدیت برخورد کنند.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: رصد انتقال مرغ از کشتارگاه تا توزیع و عرضه علاوه بر ثبت در سامانه مربوطه باید توسط ناظران در دستور کار قرار گیرد.

رستمزاد اضافه کرد: با وجود تمامی تلاش انجام شده اما نارضایتی از نوسان قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار محسوس بوده که این نیازمند اهتمام بیشتر دستگاه های نظارتی است.

وی ادامه داد: با اهتمام و کار جهادی شبانه روزی دستگاه نظارتی استان امیدواریم شاهد افزایش قیمت هیچ اقلام اساسی خارج از مصوبه نباشیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: روزهای تعطیل تاسوعا و عاشورا کارکنان صمت استان برای نظارت بر قیمت مرغ و نظارت بر فعالیت های گروه های شغلی بصورت هم جانبه تلاش کردند.

رضا محمدرحیمی افزود: تنها نظارت بر قیمت کالاهای اساسی کافی نیست، بلکه باید بین عرضه و تقاضا هم تعادل وجود داشته باشد.

وی بر تامین و توزیع بموقع کالاهای پرتقاضا با هدف تسهیل و تسریع و دسترسی مردم به این کالاها با قیمت مصوب تاکید کرد: نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی نیز در دستور کار است. 

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام نیز گفت: با تلاش نیروهای گشت مشترک سازمان صمت قیمت مرغ ثبییت و نظارت ها بر قیمت مرغ و سایر کالاها اساسی نیز تشدید می شود.

عزت االله عبدخانی افزود: ۱۰۹ تخلف به ارزش ۱۲ میلیارد ریال تا پایان مردادماه در این استان به ثبت رسیده است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان