چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

 همزمان با سومین روز از هفته دولت طرح شبکه داخلی آبیاری تحت فشار بخش زرنه از توابع شهرستان ایوان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام و جمعی دیگر از مسوولان استانی به ...

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام،رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در این خصوص اجرای این پروژه گفت: عملیات اجرایی طرح زهکشی و آبیاری تحت فشار دشت زرنه با هدف تبدیل بیش از یک هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی دیم بخش زرنه به آبی طی سال های ۹۷ آغاز و سال ۹۹ اتمام یافت که امسال و در این ایام به طور رسمی به بهره برداری رسید.

محمدعلی اقدسی بیان کرد: این پروژه باعث ایجاد تنوع در کاشت محصولات کشاورزی، افزایش میزان محصولات در سطح زیر کشت و ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای هزار و ۹۰۰ نفر شده است.

وی یادآور شد: اعتبار هزینه شده در اجرای این طرح را ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

فاز دوم پروژه تامین آب شرب عشایر ایوان افتتاح شد

فاز دوم پروژه تامین آب شرب عشایر درگه و بانکول از توابع شهرستان ایوان از دیگر طرح های افتتاحی بود که در سومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

مدیرکل امور عشایری استان ایلام گفت: با افتتاح فاز اول پروژه تامین آب شرب عشایر درگه و بانکول شهرستان ایوان، آب شرب ۱۶۵ خانوار کوچنده با جمعیتی معادل ۱۰ هزار و ۵۴ نفر در هفت کانون تامین شده است.

فرشاد یاسمی عنوان کرد: برای تکمیل پروژه فاز دوم این طرح اعتباری معادل ۱۰۷ هزار میلیون ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: در این مناطق ۲۱ هزار و ۲۵۰ راس دام سبک دام نیز وجود دارد.

وی افزود: با ایجاد شبکه آبرسانی و تاسیسات ثابت در مناطق عشایر درگه و بانکول، آبرسانی سیار در این مناطق حذف شده است.

۱۲ طرح هادی روستایی در ایوان افتتاح شد

در آیینی دیگر ۱۲ طرح هادی روستایی در شهرستان ایوان با ۱۰۵ هزار میلیون ریال اعتبار افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام در خصوص این طرح ها گفت: اجرای طرح هادی در روستاهای سراب، ساتیان، کل کل، اندیشه، نهرغلام ویس، کله جوب،جوب گوهر علیا، شورابه ملک، علیگه، سرتنگ داروند، چهارمله و خوران سفلی به بهره برداری رسید.

مدرسه روستای گاسوار، طرح جنگل کاری مناطق سرخگیری و بایه و پنج پروژه آبخیزداری از دیگر پروژه های افتتاحی شهرستان ایوان در سومین روز از هفته دولت بود که به بهره برداری رسید.

تجهیز پارک جنگلی سراب و طرح توسعه نهالستان مادر تخصصی زاگرس نیز از جمله پروژه های کلنگ زنی در ایام هفته دولت در شهرستان ایوان بود.

شهرستان ایوان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان