چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

  معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: مجوز رشته های کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی و تندرستی و مربیگری کسب و کار اخذ جهت روند توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، مصطفی نعمتی روز پنجشنبه در خصوص فرآیند اخذ مجوز این ۲ رشته اظهار داشت: رشته فیزیولوژی ورزشی، تعامل بین فعالیت بدنی، فعالیت ورزشی و واکنش های فیزیولوژیکی بدن را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد، که در راستای توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام، اخذ مجوز این رشته در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با پی گیری های بعمل آمده دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم با اخذ مجوز این رشته موافقت کرد.

وی در خصوص اخذ مجوز رشته تحصیلی کارشناسی ارشد مربیگی کسب و کار نیز افزود: این رشته به دنبال پرورش افراد توانمند در ایجاد کسب و کارهای نوپا، پرورش افراد توانمند در انجام مربیگری و طراحی همچنین استقرار فرایند مربیگری در کسب و کارها و سازمان ها می باشد، که مجوز این رشته تحصیلی نیز از سوی دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم برای دانشگاه ایلام صادر شد.

 دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است. استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۴۰ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان