یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: مجوز رشته های کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی و تندرستی و مربیگری کسب و کار اخذ جهت روند توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ مصطفی نعمتی اظهار داشت: رشته فیزیولوژی ورزشی، تعامل بین فعالیت بدنی، فعالیت ورزشی و واکنش‌های فیزیولوژیکی بدن را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد، که در راستای توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام، اخذ مجوز این رشته در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با پی‌گیری‌های بعمل آمده دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم با اخذ مجوز این رشته موافقت کرد.

وی در خصوص اخذ مجوز رشته تحصیلی کارشناسی ارشد مربیگری کسب و کار نیز افزود: این رشته به دنبال پرورش افراد توانمند در ایجاد کسب و کار‌های نوپا، پرورش افراد توانمند در انجام مربیگری و طراحی همچنین استقرار فرایند مربیگری در کسب و کار‌ها و سازمان‌ها می‌باشد، که مجوز این رشته تحصیلی نیز از سوی دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم برای دانشگاه ایلام صادر شد.

دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است. استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۴۰ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

 

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان