پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام به میزان پوشش واکسیناسیون و تاثیر آن بر کاهش شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: با تلاش دانشگاه علوم پزشکی و همکاری مردم تاکنون ۵۰ درصد از جمعیت هدف بالای ۴۲ سال ...

به گزارش آفتاب ایلام، الیاس فتاحی روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا شهرستان هلیلان اظهار داشت: به هر اندازه استقبال از تزریق واکسن در استان بیشتر باشد، می توانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با آسودگی خاطر بیشتری برای قطع زنجیره این بیماری تلاش کنیم.

وی افزود: شیوع پیک پنجم و ثبت ۱۱ فوتی کرونا در یک روز برای این استان بسیار نگران کننده است و اگر این شرایط استمرار داشته باشد، با بسیاری از کمبودها در بخش دارو، تجهیزات و تخت بیمارستانی مواجه خواهیم شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اعلام کرد: متاسفانه شیوع پیک پنجم کرونا موجب شد میزان فوت به دلیل شیوع کرونا در این استان از مرز ۹۰۰ عبور کند و میزان مبتلایان از ابتدای شیوع تاکنون نیز به بیش از ۵۲ هزار نفر برسد.

فتاحی گفت: قرار گرفتن ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز می تواند نشانگر این باشد که میزان پروتکل های بهداشتی در این استان به زیر ۳۰ درصد رسیده است.

وی در ادامه به هلیلان و وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان هلیلان بهمراه ۲ شهرستان ملکشاهی و سیروان که این سه شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان تازه تاسیس هستند، با تلاش شبانه روزی شبکه بهداشت و درمان، دستگاه های نظارتی و همکاری مردم همچنان از وضعیت زرد کرونا خارج نشدند.

سرعت تزریق واکسن کرونا در هلیلان مطلوب است 

فرماندار هلیلان نیز در این نشست اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی مجموعه بهداشت و درمان و استقبال مردم هم اکنون سرعت تزریق واکسن کرونا در این شهرستان به شرایط مطلوبی رسیده است.

سعید شهبازی افزود: نیروهای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان بعنوان مدافعان سلامت در این شرایط حساس بطور جهادی در خط مقدم حفظ سلامت مردم از تمام توان خود استفاده می کنند که این شایسته قدردانی است.

وی بیان کرد: پیک پنجم کرونا به مراتب از چهار پیک قبلی نگران کننده تر و آمار مبتلایان، بستری، فوتی ها این بیماری در مقایسه با چهار پیک قبلی در سنین پایین بیشتر شده  است که این می تواند زنگ خطری باشد برای افرادی که در مقابله با کرونا همچنان سهل انگاری می کنند.

وی خواستار هماهنگی و همکاری مردم با ستاد کرونا شهرستان برای رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و استقبال از تزریق واکسن کرونا شد و گفت: به هر اندازه مردم برای مقابله با کرونا اهتمام جدی داشته باشند نتایج بهتری حاصل خواهد شد و بطور قطع موفق تر خواهیم بود.

وی همچنین خواستار فعالیت بیشتر اصحاب رسانه برای آگاهی رسانی خطرات کرونا در سراسر شهرستان شد و اضافه کرد: نیروی انتظامی نیز در خصوص جلوگیری از اجتماعات آخر هفته در مزارستان ها و سایر گردهمایی اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش آفتاب ایلام،حضور در مزار شهدای گمنام، افتتاح چندین طرح ورزشی و خدماتی، بازدید از زمین چمن مصنوعی شهر کهره، بازدید از گلخانه هیدروپونیک هلیلان از دیگر از برنامه های معاون سیاسی امنیتی استاندار در هلیلان بود.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان