پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024

 معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیش از ۱۸۰ هزار تست کرونا در این استان از ابتدای شیوع تاکنون به ثبت رسیده که از میزان حدود ۵۳ هزار تست سریع بوده است.

به گزارش آفتاب ایلام،دکتر علی خورشیدی روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا شهرستان هلیلان با حضور معاون سیاسی،  امنیتی استاندار ایلام، با اشاره به شیوع پیک پنجم کرونا در استان اظهار داشت: میانگین سنی فوتی های کرونا در پیک پنجم کاهش یافته و در مرداد ماه سال جاری با تلاش مجموعه بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۳۰ هزار تست کرونا بمنظور تسریع در شناسایی بیماران و با هدف کنترل شیوع به ثبت رسیده است. 

وی افزود: بیش از ۱۵ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند که این افراد از سه تا ۱۵ روز در بخش های مختلف بیمارستان ها تحت درمان بودند.

خورشیدی در خصوص شیوع پیک پنجم کرونا و خطرات آن به مردم هشدار داد و یادآور شد: ۲ هزار و ۸۰۰ نفر مردادماه در این استان بدلیل ابتلا به کرونا بستری شدند که این آمار در مدت زمان ۳۰ روزه در مقایسه با ماه های قبل بسیار نگران کننده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: در بحث شیوع کرونا ظرفیت بسیاری خوبی برای بیمارستان های استان ایجاد شده است، بطوریکه در حال حاضر تمامی شهرستان های استان دارای بخش کرونا و مجهز به دستگاه اکسیژن ساز هستند.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا یا هر واکسن دیگر برای تمامی افراد ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی کند، افزود: افرادی که پس از تزریق واکسن به کرونا مبتلا می شوند، تعداد آنان بسیار اندک است که در صورت رعایت استانداردهای تعریف شده از سوی پزشکان مربوطه نیز درمان می شوند.

وی ادامه داد: تمامی واکسن های کرونا که در کشور به مردم تزریق می شود، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند و تمامی این واکسن های که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد، از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: اگر چنانچه سطح قابل قبولی از جامعه در برابر کرونا واکسینه شوند و از طرف دیگر نیز مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، بطور معمول شیوع کرونا کاهش می یابد و به مرور زمان زنجیره این بیماری قطع می شود.

وی در ادامه از راه اندازی اورژانس ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: با راه اندازی بخش اورژانس ویژه ۷۱ تخت دیگر به میزان تخت های بستری استان افزوده می شود.

به گزارش ایرنا، هم اکنون شهرستان های ایلام، آبدانان، دهلران، دره شهر، مهران، بدره، چرداول، ایوان و چوار در وضعیت قرمز و سیروان، هلیلان و ملکشاهی نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان