چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

 - پیکر استاد بهمن نظری از هنرمندان برجسته عرصه تجسمی استان ایلام صبح امروز پنجشنبه با حضور جمعی از هنرمندان در قطعه هنرمندان وادی بهشت رضا شهر ایلام تشیع و در آرامگاه ابدی آرام گرفت.

به گزارش آفتاب ایلام، زنده یاد بهمن نظری روز گذشته در سن ۴۵ سالگی پس از تحمل دوران طولانی بیماری بر اثر ایست قبلی دار فانی را واع گفت.

وی نقاش، مجسمه ساز، نویسنده، تهیه کننده و کارگردان، سرپرست انیماتورها و مسوول راس - کلین آپ در حوزه انیمیشن بود.

فعالیت در شرکت آبنوس فیلم (بامداد)، مرکز توسعه انیمیشن ایران و طرف قرار داد با شرکت های والت دیزنی، عضو افتخاری آسیفا، برنده جایزه نقره ای خرس برلین، برنده سیمرغ بلورین فیلم فجر برای انیمیشن مسافران افق سال ۸۵، برنده چهارمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران برای تیزر تبلیغاتی تن ماهی ساحل سال ۸۳، رکود دار سریع ترین طراح کلیدی در کتاب گینس با ۱۵۴۳ فریم در روز و ده ها رتبه ملی و نمایشگاه نقاشی و مجسمه در سطح کشور از جمله آثار و افتخارات این هنرمند بود.

در پی در گذشت این هنرمند ارزنده معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت بهمن نظری، مجسمه ساز و طراح ایلامی را تسلیت گفت.

پیام سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل است:

بهمن نظری هنرمند خلاق و فعال در حوزه های مختلف هنری مجسمه سازی، طراحی، نقاشی، کاریکاتور و انیمیشن فعالیت داشت و آثارش را متناسب با ایده های خود در چند رشته هنری ارائه و نمونه ای از هنرمندان توانمند استان است که از طبیعت و ظرفیت های استان ایلام نیز در آثارش بهره می گرفت و افتخارهای ملی و بین المللی کسب کرد.

درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده عزیزش، جامعه فرهنگ و هنر بویژه استان ایلام تسلیت می گویم و برای زنده یاد نظری رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و جمع دیگری از مدیران و هنرمندان و انجمن های فرهنگی و هنری استان در پیام های جداگانه ای درگذشت این هنرمند را تسلیت گفتند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان