پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ابتدای شیوع تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار تست کرونا در استان به ثبت رسیده که از میزان حدود ۵۳ هزار تست سریع بوده است.

به گزارش آفتاب ایلام؛ دکتر علی خورشیدی  با اشاره به شیوع پیک پنجم کرونا در استان اظهار داشت: در مرداد ماه سال جاری با تلاش مجموعه بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۳۰ هزار تست کرونا بمنظور تسریع در شناسایی بیماران و با هدف کنترل شیوع به ثبت رسیده است.

وی افزود: بیش از ۱۵ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان‌های استان به دلیل ابتلا به این بیماری بستری شدند که این افراد از سه تا ۱۵ روز در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها تحت درمان بودند.

خورشیدی با ابراز نگرانی از آمار کرونا در مردادماه و شیوع پیک پنجم، با هشدار به مردم تاکید کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ نفر مردادماه در این استان بدلیل ابتلا به کرونا بستری شدند که این آمار در مدت زمان ۳۰ روزه در مقایسه با ماه‌های قبل بسیار نگران کننده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه واکسن کرونا یا هر واکسن دیگر برای تمامی افراد ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کند، افزود: افرادی که پس از تزریق واکسن به کرونا مبتلا می‌شوند، تعداد آنان بسیار اندک است که در صورت رعایت استاندارد‌های تعریف شده از سوی پزشکان مربوطه نیز درمان می‌شوند.

بگفته خورشیدی تمامی واکسن‌های کرونا که در کشور به مردم تزریق می‌شود، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند و تمامی این واکسن‌های که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه از راه اندازی اورژانس ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: با راه اندازی بخش اورژانس ویژه ۷۱ تخت دیگر به میزان تخت‌های بستری استان افزوده می‌شود.

هم اکنون شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دهلران، دره شهر، مهران، بدره، چرداول، ایوان و چوار در وضعیت قرمز و سیروان، هلیلان و ملکشاهی نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

 نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان