سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از 180 هزار تست کرونا به ثبت رسیده است.

علی خورشیدی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: بیش از ۱۸۰ هزار تست کرونا در این استان از ابتدای شیوع تاکنون به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه میانگین سنی فوتی های کرونا در پیک پنجم کاهش یافته افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۱۵ هزار نفر در بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند که این افراد از سه تا ۱۵ روز در بخش های مختلف بیمارستان ها تحت درمان بوده اند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در مرداد ماه سال جاری با تلاش مجموعه بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۳۰ هزار تست کرونا به منظور تسریع در شناسایی بیماران و با هدف کنترل شیوع به ثبت رسیده است. 

خورشیدی ادامه داد: در مرداد ماه امسال ۲ هزار و ۸۰۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند که این آمار در مدت زمان ۳۰ روزه در مقایسه با ماه های قبل بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا یا هر واکسن دیگر برای تمامی افراد ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی کند، افزود: افرادی که پس از تزریق واکسن به کرونا مبتلا می شوند، تعداد آنان بسیار اندک است که در صورت رعایت استانداردهای تعریف شده از سوی پزشکان مربوطه نیز درمان می شوند.

وی در ادامه از راه اندازی اورژانس ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: با راه اندازی بخش اورژانس ویژه ۷۱ تخت دیگر به میزان تخت های بستری استان افزوده می شود.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان