یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام از پرداخت ۲ هزار و ۴۸۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتبار ۹۳۳ میلیارد ریال از ابتدای شهریورماه سال ۹۹ تا ابتدای شهریور سال جاری در استان خبرداد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ همت اله ناصری با بیان اینکه این تسهیلات باعث اشتغالزایی ۲ هزار و ۵۲۳ نفر در ایلام شده است افزود: همچنین در مدت زمان مذکور ۱۶۶ فقره طرح اشتغالزایی در روستا‌ها و مناطق محروم استان با بیش از ۲۴۳ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۰۰ نفر پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام یادآور شد: این صندوق در تفاهم نامه با بنیاد برکت از ابتدای شهریور سال گذشته تاکنون یکهزار و ۴۳۱ فقره طرح اشتغالزایی با اعتبار ۴۹۲ میلیارد ریال پرداخت کرده که برای هزار و۴۳۱ نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.

ناصری همچنین با اشاره به تفاهم نامه این صندوق با سایر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی مانند تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان، صندوق هنر مندان، اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی، سازمان زندان ها، فنی و حرفه ایی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... تصریح کرد: در مدت زمان ذکر شده ۱۸۱ فقره طرح اشتغالزایی با اعتبار ۱۴۹میلیارد ریال پرداخت نموده که برای ۲۰۰ نفر نیز شغل ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: بزرگترین طرح مشارکتی اشتغال روستایی کشور با عنوان کشت و فرآوری گیاهان دارویی با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امیداستان با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و با ایجاد اشتغال ۵۰ نفربصورت مستقیم و ۵۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم در روستای گل زرد شهرستان دره شهر در سال جاری و با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مقامات استانی افتتاح شد.


 نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان