سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024

نگارخانه زنده یاد «بهمن نظری» در شهرستان چرداول به عنوان سومین نگارخانه استان ایلام افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام، ظهر روز جمعه در هفته دولت و با حضور فتاحی معاون سیاسی استاندار، امام جمعه چرداول، خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، استاد صندوق آبادی قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران نگارخانه زنده یاد بهمن نظری در مجتمع فرهنگی شهر سرابله گشایش یافت .

در آیین گشایش مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه تمرکز ما در مدیریت فرهنگی استان در چهار سال گذشته بر روی توسعه زیرساخت های تخصصی بوده است، تاکید کرد: این زیرساخت ها راه را برای ادامه حرکت اصحاب فرهنگ و هنر باز می کند و امیدواری را در میان آنها به وجود می آورد، نگارخانه زنده یاد بهمن نظری سومین نگارخانه ای است که طی مدت اخیر در استان افتتاح می شود.

عمران خودآموز بیان کرد: ایجاد و فراهم سازی زیرساخت های حوزه فرهنگ، مقدمه ای برای جهش در دیگر حوزه ها است و باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: به رسم و سنت دیرینه پاسداری و قدرشناسی از بزرگان و نام آوران، نامگذاری زیرساخت های فرهنگی به نام مشاهیر و هنرمندان استان گامی کوچک در انجام وظیفه ما است، از این رو نخستین نگارخانه استان به نام استاد علی اشرف صندوق آبادی و نخستین تماشاخانه تخصصی تئاتر استان به نام زنده یاد علی باسره نامگذاری شد.

وی بیان کرد: جایگاه و کارنامه هنری زنده یاد بهمن نظری ما را بر آن داشت تا نخستین نگارخانه شهرستان چرداول به اسم این هنرمند ارجمند نامگذاری شود، ایشان ده ها افتخار ملی و بین المللی را در عرصه هنرهای تجسمی و انیمیشن را در کارنامه خود داشت و آثارش تجلی نبوغ خاص ایشان بود.

خودآموز اضافه کرد: جا دارد از نقش به سزای انجمن هنرهای تجسمی استان ایلام که در پیگیری روند ساخت و گشایش و نامگذاری این نگارخانه موثر بود، تشکر کنم.

قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران نیز با اشاره به جایگاه هنری و با ارزش زنده یاد بهمن نظری تاکید کرد: نامگذاری مکان های فرهنگی به نام مفاخر هنری استان امری لازم و اجتناب ناپذیر است، زیرا جوانان هر چه بیشتر با الگوهای فرهنگی و هنری خود آشنا می شوند.

علی اشرف صندوق آبادی تاکید کرد: بهمن نظری در طرّاحی، هنرمندی چیره دست بود و در نقّاشی، مجسمه سازی، انیمیشن و.. از نوابغ، زبدگان و نخبگانِ هنر امروز بود.

گفتنی است نمایشگاه مشترک هنرمندان شهرستان چرداول نیز با آثاری از عبدالحسین خانشیری، فریده منصوری، رقیه علی کرمی در حوزه طراحی، نقاشی و خوشنویسی تا پایان هفته دولت در این نگارخانه مستقر است .نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان