یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
رئیس جمهور که صبح امروز در یک سفر از پیش اعلام نشده به استان خوزستان سفر کرده، ضمن بازدید از بیمارستان رازی و کارگاه های جمع آوری فاضلاب اهواز، بر رفع مشکلات کشور به ویژه حل مشکلات خوزستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله رئیسی رییس جمهور در یک سفر از پیش اعلام نشده صبح جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ وارد اهواز شد.

جمعی از اعضای کابینه سیزدهم از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رییس سازمان برنامه و بودجه رییس جمهور را در نخستین سفر استانی همراهی می کنند. 

گفته شده با رئیس جمهور برای رسیدگی به مشکلات استان خوزستان و بررسی راهکار های فوری این مسایل این سفر که یک روزه خواهد بود، را انجام داده است.

* رئیس جمهور: رفع مشکلات کشور به ویژه مسائل خوزستان در دستور کار دولت قرار می گیرد

آیت الله رئیسی رئیس جمهور در این سفر در بدو ورود به استان خوزستان در فرودگاه شهید حاج قاسم سلیمانی اهواز گفت: بنده قصد سفر به خوزستان را زودتر داشتم که به دلیل کثرت امور به تعویق افتاد اما امروز توفیق شد که به این استان سفر کنم.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان مردمانی بسیار خوب و شایسته اند که بر گردن تمام ملت ایران حق دارند، گفت: این مردم با تمام ظرفیت خود در طول هشت سال دفاع مقدس از کشور دفاع کردند.

رئیسی تصریح کرد: ما نسبت به تمام مردم کشور وظیفه داریم اما در مقابل مردم خوزستان این وظیفه مضاعف است. مشکلات در این استان موجب رنجش همگان است که به تبع آن پیگیر رفع مسائل هستیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: در این سفر، که سفری کوتاه است و امکان دیدارهای مردمی به شکل مناسب و کامل وجود ندارد اما سعی می شود در جریان مهم ترین مسائل خوزستان که مردمانش را رنج می دهد قرار گرفت و آن ها را مرتفع کرد.

وی افزود: مردم بدانند که در دولت عموما رفع مشکلات کشور و رفع مشکلات خوزستان را بصورت ویژه تر در دستور کار قرار خواهیم داد و بنظر می رسد با مشارکت خود مردم بسیاری از گره ها باز خواهند شد.

* بازدید رئیس جمهور از بیمارستان رازی 

رئیس جمهور که در اولین سفر استانی خود به خوزستان بعد از تشکیل کابینه دولت سیزدهم از بیمارستان رازی اهواز بازدید کرد.

رئیس جمهور در بیمارستان رازی اهواز از نزدیک با کادر درمان و بیماران گفت وگو کرد و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

*  برنامه ریزی برای واکسیناسیون کامل مردم تا دهه فجر

بهرام عین الهی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: لازم که مردم برای کنترل این ویروس و مقابله با آن با کادر درمان همکاری داشته باشند.

وی افزود: یکی از موثرترین راهکارهای مقابله با کرونا انجام واکسیناسیون است که مردم باید نسبت به دریافت هرگونه واکسن موجود و انجام واکسیناسیون خود به سرعت اقدام کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تخصیص سهمیه واکسن به خوزستان مطلوب است و تا ایام مبارک دهه فجر انجام واکسیناسیون کامل مردم کشور برنامه ریزی شده است.

*  بازدید از کارگاه های جمع آوری فاضلاب اهواز

آیت الله رئیسی همچنین از کارگاه های جمع آوری فاضلاب در منطقه ۳ اهواز هم بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید هم مسائل و مشکلات مرتبط با مشکل آب خوز ستان را مورد بررسی قرار داد.

وی در این بازدید برای تسریع در روند حل مشکل فاضلاب کلانشهر اهواز خطاب به وزرای نیرو و کشور و همچنین مسوولان استانی دستوراتی صادر کرد. 

افزایش تعداد کارگاه ها برای سرعت در اجرای عملیات، تعیین فرصت یکماهه به وزارت نیرو برای تحقیق در زمینه حل مشکل دفع آبهای سطحی و فاضلاب در خوزستان به صورت تفکیکی، اجرای طرح موقت برای برون رفت از مشکلات بارندگی های پاییزه مخصوصا در نقاط بحران زا، کوتاه کردن زمان به پایان رساندن پروژه های آب و فاضلاب اهواز و قرار دادن روز شمار برای پیش بینی به پایان رساندن پروژه های آب و فاضلاب اهواز از مهمترین دستورات رییس جمهور در این بازدید بود. 

* گلایه مردم از وضعیت بیمارستان های اهواز

در سفر رئیس جمهور  به خوزستان  مردم این استان از وضعیت نامناسب بیمارستان های اهواز گلایه کرده و از آیت الله رئیسی خواستند تا پیگیر حل مشکلات بیمارستان ها باشد.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان