یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء از ساخت دومین کشتی افراماکس ساخت ایران در مجتمع کشتی سازی صدرا در بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار هوش السادات در بازدید از ظرفیت ها و توانایی های جزیرۀ صدرا در بوشهر با بیان اینکه صدرا پیش از این افراماکس 1 را در کلاس استاندارد های جهانی ساخته و تحویل کارفرما داده است، اظهار کرد: این شناور هم اکنون در مسیر های دریایی عملیاتی شده و با تکمیل، تجهیز و نصب تجهیزات راهبری دریایی، دومین کشتی افراماکس تا پایان امسال به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تنوع فعالیت های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از صنایع دریایی گرفته تا حمل و نقل، نفت و گاز توانمندی هایی است که می تواند اثرگذاری شگفتی را برای توسعه کشور عملیاتی سازد، افزود: روند ساخت سکو های میدان نفتی رشادت در صدرای بوشهر عملیاتی می شود.

وی با یادآوری این که 10  سکوی پارس جنوبی در صدرا ساخته شد، افزود: تمامی مراحل از ساخت و نصب و راه اندازی توسط مجموعه صدرا، نشان از ظرفیت های این واحد صنعتی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اضافه کرد: هم اکنون اقتصاد های بزرگ دنیا دریا پایه هستند و صدرا در حوزۀ دریا و ساحل توانمندی های زیادی دارد که می تواند بازویی برای اشتغال آفرینی باشد.

وی با بیان اینکه در حوزۀ حمایت از تولید داخل و توانمندی دانش ایرانی باید طرح های جدیدی را برای صدرا در نظر بگیریم خاطر نشان کرد: در مجموعه صدرای بوشهر هم اکنون بیش از 1000 نفر شاغل هستند که با فعال سازی مجدد بخش های مختلف می توان اشتغالزایی را به 10 هزار نفر هم رساند.

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان