دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
سرپرست شهرداری ایلام گفت: با توجه به وضعیت حاد کرونا و افزایش آمار بالای شیوع این بیماری مسری و خطرناک، از مردم ایلام درخواست می شود از ورود به آرامستان شهر ایلام خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ خالق منصوری اظهار داشت: باوجود تمام هشدار‌ها و توصیه‌ها مبنی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، به علت سهل انگاری و رعایت نکردن افراد، مبتلایان و تعداد بستری‌ها ناشی از ویروس کرونا در حال افزایش است.

وی افزود: مردم از حضور و ازدحام بی رویه در مناطق شهری و همچنین حضور در آرامستان‌ها خودداری کنند و نهایت همکاری را با ماموران شهرداری ایلام به عمل آورند.

سرپرست شهرداری ایلام یادآور شد: بافت قومی و قبیله‌ای ایلام به گونه‌ای است که با فوت یک نفر، بیشتر بستگان یا آشنایان متوفی در مراسم ترحیم و تدفین حضور می‌یابند که این امر باعث تجمع بی رویه در آرامستان‌ها و در نتیجه تشدید شرایط کرونایی و افزایش آمار بستری و فوت مبتلایان و تهدید برای سلامت جامعه می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف شهرداری و همه عوامل ستاد استانی مبارزه با کرونا، حفظ سلامت مردم و همکاری با کادر درمان است و بنابرین مردم در خصوص عدم مراجعه به ارامستان‌ها با ماموران شهرداری همکاری کنند.

منصوری از خانواده متوفیان تقاضا کرد: در صورت فوت یکی از اعضای خانواده، فقط تعداد معدودی جهت تدفین و تغسیل متوفی به آرامستان مراجعه کنند چرا که طبق دستور استاندار و مصوبه ستاد کرونا از ورود افراد به آرامستان شهر ایلام خودداری می‌شود.

سرپرست شهرداری ایلام از همه شهروندان خواست با عدم حضور در آرامستان‌ها و عمل به دستورات بهداشتی و رعایت دستور العمل‌های ستاد کرونا نسبت به نهادینه کردن این فرهنگ مبادرت کنند تا روند شیوع این ویروس کنترل و از همه گیری آن جلوگیری شود.

 

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان