چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
وزیر علوم دولت سیزدهم در حالی نخستین روز کاری خود در این وزارت خانه را آغاز کرد که وزیر علوم سابق و معاونانش در مراسم استقبال او غایب بودند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، با حضور در ساختمان این وزارت خانه نخستین روز کاری خود در  دولت سیزدهم را آغاز کرد.

وی در حالی این وزارت خانه را تحویل گرفت که منصور غلامی وزیر علوم سابق، معاونان و مدیران کل فعلی وزارت خانه در این مراسم حضور نداشتند و با استقبال جمعی از اساتید دانشگاه و نمایندگان مجلس به ساختمان وزارت علوم وارد شد.

وزیر علوم ابتدا با خبرنگاران گفت و گو کرد و سپس در محل کار خود حضور یافت.

 

**بازگشایی دانشگاه ها منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است

 زلفی گل در خصوص بازگشایی دانشگاه ها از اول مهرماه اظهار داشت: حضور دانشجویان در دانشگاه ها منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است. وزارت علوم در این زمینه تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وزیر علوم اظهار داشت: با باز شدن دانشگاه ها سعی می کنیم از تجربیات دوران کرونا به عنوان بسته تکمیلی آموزش استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش های دوران کرونا نشان داد که می توان از تجربیات سایر استادان دانشگاه ها برای آموزش ها و سمینارهای مهم استفاده کرد. در خیلی از موارد نیاز نیست استاد برای داوری مسیری را طی کند و این امکان به صورت مجازی فراهم شده است.

زلفی گل گفت: از تجربیات دوران کرونا می توان در راستای دیپلماسی علمی و برگزاری مجازی سمینارها و تعاملات بین المللی استفاده کرد و دانشمندان دنیا غیرحضوری در این تعاملات شرکت کنند.

وزیر علوم درباره نخستین اقدامی که از امروز آن را پیگیری می کند، گفت: دانشگاه ها مستقل هستند و هیأت امنای هر دانشگاه با توجه به شرایط، سلیقه و مزیت های نسبی خود قوانین و مقررات متفاوتی را اجرا می کند اما نکته مغفول مانده، نقش نظارتی هیئت های امنا است که در اولین فرصت نقش نظارتی هیئت های امنا را احصا می کنم.

زلفی گل درباره عملکرد منصور غلامی در وزارت علوم گفت: جامعه علمی ما باید در این باره نظر بدهند. غلامی انسانی فرهیخته است که خدمات شایانی به آموزش عالی داد.

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان