دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
ایلام - ایرنا - استان ایلام این روزها در سیاه ترین روزهای خود نسبت به پنج ماه گذشته به سر می برد و فوتی های استان در هفته گذشته همانند آبان ماه پارسال ۲ رقمی شد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون استان ایلام طبق گفته مسوولان ستاد استانی کرونا و باتوجه به تعداد بستری ها و افراد فوتی در وضعیت بحرانی و بغرنجی قرار دارد و هفته گذشته در یک روز ۱۱ نفر از مردم استان جان خود را از دست دادند.

طبق اعلام نظر رییس دانشگاه علوم پزشکی میزان فوتی های مردادماه نسبت به تیرماه افزایشی هفت برابری را نشان می دهد.

استاندار ایلام با ابراز ناراحتی و نگرانی از شرایط حاکم بر استان ایلام، میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان را نگران کننده و پایین اعلام کرد و گفت: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان از ۸۰ درصد به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

 هم اکنون شهرستان های ایلام، دهلران، دره شهر، مهران، آبدانان، بدره، چرداول، ایوان و چوار به رنگ قرمز و مناطق سیروان، هلیلان و بدره نیز از زرد به رنگ نارنجی درآمده اند.

البته مراکز واکسیناسیون در استان به طور مرتب برای عامه مردم در حال تزریق انواع واکسن های ضد ویروس کرونا هستند و طبق آمار اعلامی از سوی استاندار ایلام  ۳۳ درصد از افراد بالای ۱۸ سال معادل ۱۹۰ هزار نفر از جمعیت ۴۸۰ هزار نفری بالای ۱۸ سال استان تاکنون دز اول و یا هر ۲ نوبت واکسن خود را دریافت کرده اند.

همزمان با آغاز هفته دولت تعداد ۱۳۶ پروژه با  اعتبار ۴۳۶ میلیارد تومان مورد کلنگ زنی یا افتتاح قرار گرفت.

هفته گذشته سقوط بوم یک دستگاه جرثقیل در مرز مهران به علت نقص فنی باعث مرگ یکی از رانندگان حاضر در محوطه بارگیری گمرک در این مرز شد.

سه شهرستان زرد ایلام در وضعیت نارنجی قرار گرفتند

دانشگاه علوم پزشکی ایلام اعلام کرد: سه شهرستان هلیلان، ملکشاهی و سیروان از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی تبدیل شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم اکنون شهرستان های ایلام، دهلران، دره شهر، مهران، آبدانان، بدره، چرداول، ایوان و چوار در وضعیت قرمز قرار دارند.


۱۱ ایلامی جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با ابراز نگرانی از روند افزایشی فوتی های استان گفت: ۱۱ ایلامی در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند و مجموع فوتی ها به ۹۳۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در قرارگاه عملیاتی کرونا ایلام اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد فوتی ها واکسینه نشده و دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

شمار فوتی های ناشی از کرونا در ایلام هفت برابر شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با ابراز نگرانی از افزایش فوتی های خانوادگی، گفت: تعداد فوتی های کرونا در استان با ۸۹ مورد در مرداد ماه جاری نسبت به ماه گذشته بیش از هفت برابر افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا استان ایلام اظهار داشت: در این مدت(شبانه روز گذشته) تعداد بستری ها ۲ و نیم برابر و تعداد مبتلایان نیز بیش از سه و نیم برابر ماه گذشته بوده است.

رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرونا در ایلام زیر ۴۰ درصد است

استاندار ایلام گفت: میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان از ۸۰ درصد به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز جمعه در آیین افتتاح یا کلنگ زنی همزمان ۱۴۸ طرح استان ایلام اظهار داشت: مهمترین ابزار مهار کرونا رعایت کردن دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم است.

معاون استاندار: ایلام وارد وضعیت بحرانی کرونا شده است

رییس قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان گفت: ایلام با توجه به تعداد بالای فوتی و بستری ها وارد وضعیت بحرانی کرونا شده و بطور قطع روزهای سخت تری با ورود نوع جدید لامبدا در پیش خواهد بود.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم زاد روز چهار شنبه در نشست قرارگاه کرونای استان ایلام اظهار داشت: ستادهای کرونا هر شهرستان باید از اجتماع مردم در آرامستان ها با جدیت ممانعت کنند چرا که اجتماعات مهم ترین راه انتشار ویروس در جامعه است.

احداث اورژانس بیمارستان امام (ره) یک ضرورت درمانی برای ایلام بود


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: احداث اورژانس و پاویون بیمارستان امام خمینی (ره) با ۴۴ میلیارد تومان اعتبار یک ضرورت مهم در استان برای مواقع حساسی چون همه گیری یک بیماری نظیر کرونا یا ایام اربعین به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز جمعه در آیین افتتاح ۱۳ طرح شهرستان ایلام در هفته دولت اظهار داشت: در ایام کرونا که با ازدیاد بی سابقه بیماران نیاز به بستری مواجه بودیم، سایر بیماران غیر کرونایی با مشکل پذیرش و بستری روبرو بودند یا در ایام اربعین که تعداد بیماران و تصادفی ها افزایش می یابد، وجود این مرکز درمانی برای استان اجتناب ناپذیر بود.

استاندار ایلام: اقلام بهداشتی مدارس تامین شود

استاندار ایلام با اشاره به در پیش بودن اول مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: اقلام بهداشتی مدارس بویژه مدارس روستایی باید تامین شود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان ایلام اظهار داشت: اگرچه هنوز تصمیمی کلی و نهایی برای بازگشایی مدارس اخذ نشده ولی برای مدارس کم جمعیت بویژه روستایی که امکان فعالیت بصورت نیمه حضوری دارند، باید اقلام بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز دانش آموزان فراهم شود.

منع تردد خودروهای غیربومی تا پایان هفته در ایلام ادامه دارد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: منع تردد خودروهای با پلاک غیربومی به منظور کاهش ویروس کرونا تا پایان هفته جاری در این استان ادامه دارد.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود پایان یافتن تعطیلات اخیر، ممنوعیت های ترافیکی بین استانی تا پایان هفته در این استان پابرجا است و کماکان ورود خودورهای غیربومی به داخل و خروج خودروهای بومی از استان ممنوع است.

استاندار: ۱۳۶ پروژه هفته دولت در ایلام افتتاح و کلنگ زنی می شود

استاندار ایلام گفت: ۱۳۶ پروژه هفته دولت با اعتباری افزون بر ۴۳۶ میلیارد تومان در این استان کلنگ زنی یا افتتاح می شود.

محمد نوذری روز سه شنبه در نخستین روز از هفته دولت با حضور در مزار شهدای گمنام شهر ایلام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۱۳۶ پروژه هفته دولت که در ایلام کلنگ زنی و افتتاح می شود، ۲۲ پروژه کلنگ زنی و ۱۱۴ پروژه نیز به بهره برداری خواهد رسید.
 

خط اضطراری آبرسانی به ملکشاهی وارد مدار بهره برداری شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی در مراحل پایانی قرار دارد، گفت: لاین اضطراری این پروژه آبرسانی وارد مدار بهره برداری شده که با این اقدام تنش آبی شهر ملکشاهی، شهر مهر و روستاهای اما و کلکین آن برطرف می شود.

نورالله تیموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر ملکشاهی از جمله شهرهای استان است که با تنش آبی مواجه است و جهت رفع این مشکل پروژه انتقال آب از سد ایلام در دستور کار قرار گرفت که به دلایل مختلف از جمله تحریم این پروژه زمان بر شده و این پروژه با سرعت مطلوب در حال اجرا است.

وزرای منتخب به شعارهای رییس جمهور جامه عمل بپوشانند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به تشکیل کابینه دولت گفت: امروز وقت این است که وزرای منتخب به شعارهایی که ریاست جمهوری اعلام کردند، جامه عمل بپوشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه مصلی شهر ایلام افزود: اکثریت وزرای پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد گرفته و رییس جمهور بر اساس شعارهای امیدآفرینی که به مردم داده کابینه را به مجلس معرفی و مجلس نیز به عنوان منتخبان مردم وزرا را بررسی و به آنها رای اعتماد دادند.

۷۱۴ میلیارد تومان به شهرداری های ایلام تزریق شد

استاندار ایلام گفت: بیش از ۷۱۴ میلیارد تومان در دولت یازدهم و دوازدهم بمنظور توسعه زیرساخت ها و اقدامات عمرانی به شهرداری های این استان تزریق شده که از این میزان سهم شهر ایلام ۱۴۷ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد نوذری شامگاه دوشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر ایلام با قدردانی از اعضای شورای پنجم و شهردار قبل بخاطر تلاش ها و خدمات مطلوبی که در سیمای شهر ایلام بوجود آمد، ابراز داشت: نگاه اعتدالی، مستدل و کارشناسی مبتنی بر دانش تخصصی در شورا یک ضرورت به شمار می آید.

خشکسالی هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به کشاورزی ایلام خسارت زد

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: خسارت های وارده بر زیربخش های کشاورزی ناشی از خشکسالی یک سال اخیر طبق برآوردهای انجام شده هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

محمدعلی اقدسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خشکسالی ها در سال زراعی جاری ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ به زیربخش های مختلف زراعت، باغبانی، دام، طیور، شیلات، زنبورعسل و حفظ نباتات بوده است.

طرح ها و برنامه های ایلام باید متناسب با سند آمایش سرزمین تدوین شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: دستگاه ھای اجرایی باید طرح ها، پروژه ها و برنامه ھای خود را با سند مطالعات و آمایش سرزمین استان تطبیق داده و از پیشنهاد یا اجرای ھرگونه طرح مغایر با نتایج سند ملی و استانی آمایش اجتناب کنند.

رحمت اله قیصوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نهادینه و اجرایی کردن مطالعات آمایش استان، نیازمند گفتمان سازی، اطلاع رسانی و آگاھی بخشی است و تمامی برنامه ها و طرح ها باید مطابق و بر اساس نتایج مطالعات آمایش ملی استانی تنظیم و تدوین شوند.

سقوط جرثقیل در مهران حادثه آفرید 

رییس سازمان همیاری شهرداری های ایلام گفت: سقوط بوم جرثقیل در مرز مهران باعث فوت یک نفر شد.

کورش ساغرچی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جرثقیل در حال بارگیری شاخه های آهن بر روی ماشین های طرف عراقی بود که بوم جرثقیل دچار نقص فنی می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان