پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024

 مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی تونل بزرگ کبیرکوه گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه ظرف مدت ۲ سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش آفتاب ایلام،عبدالله بهادری عصر شنبه در بازدید از روند پیشرفت تونل بزرگ کبیرکوه در شهرستان های آبدانان و دره شهر اظهار داشت: تونل اصلی کبیرکوه چهار هزار و ۷۵۰متر طول دارد که حفاری و کف برداری و هزار متر لاینینگ( پوشش بتونی سقف و دیوارها) آن به انجام رسیده ایت.

وی یادآور شد: با توجه به تکمیل قرارداد پیمانکار در این زمینه، روزهای آینده آگهی مناقصه تکمیل تونل اصلی( باقیمانده عملیات لاینینگ، زیر سازی و روسازی و تکمیل جاده های دسترسی به سمت آبدانان و مورموری) با برآورد اولیه بالغ بر ۳۷۰ میلیارد تومان منتشر خواهد شد و ظرف یک ماه پیمانکار طرح مشخص و ادامه عملیات اجرایی آغاز می شود.

بهادری ادامه داد: از سمت دره شهر نیز پیمانکار مشغول عملیات راهسازی، لاینینگ تونلهای کوچکتر مسیر، احداث گالری در مقطع ریزشی و ... است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه علاوه بر حذف گردنه کبیرکوه بین شهرستان های دره شهر و آبدانان کریدور ارتباطی جهت تردد استان های مرکزی ایران با مرز بین المللی چیلات نیز فراهم می شود.

تونل کبیرکوه شهرهای جنوب ایلام را ۷۰ کیلومتر به مرکز کشور نزدیکتر می کند، احداث این تونل باعث حذف ۳۰۰ پیچ خطرناک و ۲۰ کیلومتر گردنه صعب العبور کبیرکوه می شود، همچنین نقش مهمی در کاهش مسیر زائران عتبات عالیات دارد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان