پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024

بار دیگر مالک اشتر

۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۰۴:۳۰ چاپ کدخبر: 13396
مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: نگاهی به کارنامه آیت الله رئیسی و نمونه هایی مثال زدنی از مقابله بی امان با فساد، مردم دوستی، ساده زیستی، فداکاری، شجاعت، پُرکاری و ... به وضوح حکایت از آن دارد که دولت ...

به گزارش خبرگزاری فارس حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در مطلبی تحت عنوان «بار دیگر مالک اشتر... » نوشت:

۱- دیروز و در حالی که هزار و چندصد سال از تاریخ عهدنامه مکتوب امیرالمؤمنین علیه السلام خطاب به مالک اشتر نخعی گذشته بود، بار دیگر مفاد آن عهدنامه به میان کشیده شد.

باز هم علی بود که به ژرفای دل از علی (ع) می گفت و باز هم مالک اشتر بود که به گوش جان می شنود. داستان همان داستان بود. با این تفاوت که گردونه زمان بعد از چرخش بسیار و عبور از سرد و گرم روزگار به « عصر خمینی» رسیده بود. عصری که در آن امیر مؤمنان (ع) اگرچه به ظاهر در میان امت خود نبود ولی راه و رسم آن بزرگوار از غربت به در آمده و بر کرسی حاکمیت نشسته بود. از مالک اشتر نقل شده است که در میانه جنگ صفین با حسرت به عمار گفته بود.

« کاش می توانستیم علی (ع) را به عصری ببریم که در آن، مردم قدرش را بدانند و راه و رسمش را بر صدر بنشانند» و عمار گفته بود « آن روز ها در راه است» و از مردمی خبر داده بود که در راهند. دیروز انگار همان روزی بود که مالک آرزویش را داشت و عمار از آن خبر داده بود.

۲- دیروز حضرت آقا در دیدار با رئیس جمهور و اعضای دولت ایشان، باید هایی را که بایسته دولت تراز جمهوری اسلامی است برشمردند و درباره نبایدها هشدار دادند. باید ها و نبایدهایی که حضرت ایشان برشمردند، برای مردم نا آشنا نبود، اگرچه شرح گره گشا و توضیحات موشکافانه ایشان درباره چگونگی رسیدن به نقطه های مطلوبی که برمی شمردند، نیاز دولت برای راهیابی و خواسته ملت برای رهایی از مشکلاتی بود که به ناحق با آن رو به رو شده بودند.

در کلام خدا آمده است « مَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا بِلِسَانِ قَوْمِهِ...

هیچ پیامبری را برای قومی نفرستادیم مگر به زبان همان قوم» و دیروز رهبر معظم انقلاب عهدنامه امیر مؤمنان علیه السلام با مالک اشتر را به زبان جاری این روزها ترجمه کرده و ارائه می فرمودند.

۳- حضرت امام -رضوان الله تعالی علیه- می فرمودند « من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و مردم کوفه در عهد امیرالمؤمنین(ع) هستند». این واقعیت را در رخدادهای ۴۲ ساله
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فراوانی می توان دید و ...

نگاهی - هرچند گذرا - به کارنامه آیت الله رئیسی و نمونه هایی مثال زدنی از مقابله بی امان با فساد، مردم دوستی، ساده زیستی، فداکاری، شجاعت، پُرکاری و ... که در کارنامه ایشان به ثبت رسیده و در همین دو، سه روز گذشته نیز قابل دیدن است، به وضوح حکایت از آن دارد که دولت پیش روی، دولتی در تراز انقلاب اسلامی و شایسته مردمی است که امام راحلمان توصیف فرموده اند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان