سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024

-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: هم اکنون ۴۰۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های ایلام بستری هستند.

محمد کریمیان در گفتگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار کرد: در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد ۵۳ هزار و ۱۹۸ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه تعداد ۹۴۵ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر تعداد ۴۰۷ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: تعداد ۵۰ هزار و ۵۱۹ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

وی گفت: در صورت کاستن از سطح مراقبت های بهداشتی، احتمال صعودی شدن مجدد بیماری وجود دارد و روند بستری در سایر استان ها همچنان افزایشی یا ناپایدار است.

کریمیان تصریح کرد: اگر امسال کنگره عظیم اربعین حسینی انجام شود و مرز بین المللی مهران به عنوان یکی از مرزهای تردد زائران انتخاب شود، لازم است که دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ مالی و نیروی انسانی همچون سال های اخیر حمایت و پشتیبانی شود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر بیشترین میزان مرگ و میر در افراد جوان تر صورت می گیرد زیرا اکثر قریب به اتفاق افراد مسن در سطح کشور با واکسیناسیون ایمنی پیدا کرده اند، بیان کرد: افرادی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، ایمنی کامل در برابر این بیماری ندارند و باید تا دریافت دوز دوم و ایمنی کامل؛ پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان