پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024
معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: کل طرح های عمرانی و اقتصادی که به مناسبت هفته دولت در سطح استان افتتاح شده ۱۴۹ طرح با اعتبار ۴۳۸ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، احمد کرمی صبح امروز ضمن بهره برداری از 13 طرح عمرانی، فرهنگی و اقتصادی در آبدانان گفت: کل طرح های عمرانی و اقتصادی که به مناسبت هفته دولت در سطح استان افتتاح شده ۱۴۹ طرح با مبلغ ۴۳۸ میلیارد تومان است.

وی افزود: اولویت اول مدیریت استان، تکمیل و تجهیز طرح های نیمه تمام است و کلنگ زنی طرح های جدید در دستور کار نیست.

معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: برای رفع مشکل و اصلاح و توسعه شبکه های آب و برق  شهری و روستایی شهرستان آبدانان مبلغ ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارهای عمرانی استانی و سرفصل های ملی اختصاص یافته و تا پایان سال جاری به شهرستان تزریق می شود.

وی ادامه داد: روند احداث تونل کبیرکوه که در سال جاری ۵۳ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته و  اکنون عملیات اجرایی هزار متر از تونل کبیرکوه لاینینگ و سقف کاری شده و در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز از طرف وزارت راه و شهرسازی، در مدت یک سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کرمی افزود: کار حفاری تونل کبیرکوه با پنج هزار و ۸۰۰ متر بدنه اصلی و ۵۰۰ متر تونل فرعی به اتمام رسیده و در مجموع با ۸۰٪ پیشرفت فیزیکی در دست احداث است و تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان برای این تونل هزینه شده و برای تکمیل آن به ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز مبرم است.

گفتنی است؛ این 13 طرح در آبدانان شامل اجرای طرح هادی در ۲۰ روستای شهرستان، چهارخطه کردن ۵ کیلومتر از مسیر اول شهر به سمت مورموری، حذف پیچ های خطرناک، روکش آسفالت جاده مسیر آبدانان به دشت عباس، گازرسانی به تعداد ۵ روستا، راه اندازی کارگاه های تولید گلیم نقش برجسته، اصلاح و روشنایی معابر عمومی شهری و روستایی، اجرای طرح روشنایی جاده کمربندی ضلع غربی شهر آبدانان، نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال مورموری و اجرای طرح های امور شهری است که با بهره برداری از آنان، زمینه اشتغال ۹۴ نفر از نیروهای جویای کار شهرستان مهیا می شود.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان