سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
فرهنگ سرای ارغوان ایلام بعد از گذشت ۲۳ سال به گفته مسوولان به دلیل کمبود اعتبار به دست فراموشی سپرده شده و به محلی برای برای تجمع معتادان و اراذل شهر ایلام تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، به تازگی مخاطبان فارس سوژه ای را با عنوان «تقاضا برای تکمیل پروژه نیمه کاره فرهنگسرای ارغوان ایلام» را در سامانه فارس من به ثبت رسانده اند از این رو خبرنگاران فارس بر آن شدند تا موضوع را پیگیری کنند.

ایلام همانند سایر نقاط کشور هم پروژه های نیمه تمام زیادی دارد؛ عمر فرهنگسرای ارغوان بعد از ۲۳ سال رو به اتمام است و به محلی برای مشکلات و آسیب های اجتماعی که هیچ سنخیتی با نوع ساختمان و دستگاه مربوطه ندارد تبدیل شده است.

۲۷ مرداد ۹۷ شهردار ایلام از سازماندهی و تبدیل فرهنگسرای ارغوان سخن به میان آورد و آن را یک فرصت اقتصادی دانست اما کماکان مورد بی مهری مسولان واقع شده است.

با شروع به کار دولت روحانی امید می رفت که مسوولان و متولیان امر پیگیر تخصیص اعتبارات و اتمام آن باشند اما تاکنون هیچ اقدام خاصی صورت نگرفته به غیر از اینکه این جایگاه فرهنگ بومی به ساختمان بزرگ معتادان و مواد فروشان تبدیل شده است؛ حال باید گفت اسم دقیق این پروژه اعتلای فرهنگی را چه باید نامید؟

کل ساختمان پر از سرنگ است!

رضا یکی از شهروندان ایلامی در گفت وگو با فارس مطرح کرد: اوضاع پروژه قابل توصیف نیست، کل  ساختمان  پُر شده از سرنگ و... عملا این ساختمان به خانه امن معتادان تبدیل شده است.

وی افزود: در دولت رییسی خواهش داریم این معضل مورد بازبینی قرار گیرد؛ اگر امکان تکمیل و بازسازی آن فراهم نیست به عنوان یک نماد زشت و ضد فرهنگ که محل تجمع شبانه منحرفین و معتادان متجاهر است، حذف شود.

واگذاری طرح به بخش خصوصی

محمد دیگر شهروند ایلامی به فارس گفت: واگذاری این طرح به بخش خصوصی، در کنار تامین درآمد پایدار اقتصادی می تواند، زمینه اشتغال تعدادی از شهروندان هم فراهم کند.

این شهروند ایلامی خاطر نشان کرد: نمی دانم مسوولی که مسولیت پذیر نیست چرا باید به تخت بنشیند و فقط رجز خوانی بیهوده سر دهد؟ اکثر پروژه های بی سرانجام به خاطر بی تدبیری مسوولین استان است.

تاکنون هیچ اقدامی برای تکمیل پروژه انجام نشده است

محمد سلطانی مسوول روابط عمومی شهرداری ایلام نیز در گفت وگو با فارس گفت: اعتبارات این ساختمان باید از محل اعتبارات فرهنگی تامین شود که خود ما نیز پیگیر این موضوع هستیم. 

وی ادامه داد: تاکنون مطالبات و مکاتبات فراوانی در این باره انجام شده وزیر و معاون وزیر از این ساختمان بازدید کرده اند؛ همچنین رئیس سازمان شهرداری هم در سال گذشته و هم امسال از این ساختمان بازدید به عمل آورده و قول مساعدت نیز داده شده اما تا کنون هیچ اقدامی برای تکمیل این پروژه انجام نشده است.

به دلایل نامعلوم مورد بی توجهی واقع شده است!

حمید مجیدی عضو شورای شهر ایلام نیز به فارس گفت: در مورد فرهنگسرای ارغوان فعلا در جلسات شورای ششم به دلیل تعیین سرپرست شهرداری و اعضای کمیسیون های اصلی و فرعی صحبتی نشده است.

وی یادآور شد: اما طبق اطلاعات به دست آمده از پرسنل شهرداری قرار بر این بوده که در سنوات گذشته فرهنگسرای ارغوان با مشارکت سرمایه گذار تجهیز بشود که به دلایل نامعلوم انجام نشده اما در جلسات آتی حتما مورد بحث قرار می گیرد.

این پروژه و اعتباراتش که باید صرف ساخت این ساختمان می شد در کجا مورد استفاده قرار گرفته است؟امیدواریم که مسوولین مربوطه توجه ویژه ای به این پروژه داشته باشند و هر چه سریعتر مشکلات آن را مرتفع سازند و با رایزنی ها اعتبارات لازم را مهیا کنند.

انتهای پیام/۹۷۰۸۱۳/صنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان