دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
سخنگوی شورای نگهبان از تأیید طرح جهش تولید مسکن در این شورا خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در توییتر خود نوشت: «طرح جهش تولید مسکن که در مراحل قبل با ابهامات و اشکالاتی از سوی شورای نگهبان مواجه شده بود، پس از انجام اصلاحات در مجلس و بررسی مجدد در شورا مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد. امیدوارم اجرای این قانون به ایجاد رونق و جهش در این صنعت پیشران و رفع یکی از دغدغه های مردم منجر شود.»

طحان نظیف همچنین در گفتگویی با بیان اینکه امیدوارم با اجرای طرح "جهش تولید مسکن" یکی از دغدغه های مرددم رفع گردد، گفت: طرح جهش تولید مسکن با اصلاحاتی که مجلس شورای اسلامی نسبت به این طرح داشت در جلسه اخیر شورای نگهبان در روز چهارشنبه مجددا بررسی و از طرف اعضای شوای نگهبان مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

وی افزود: امیدوارم که این طرح با توجه به فضای حاکم بر کشور به رفع دغدغه مردم و ایجاد رونق و جهش در عرصه مسکن که یکی از صنایع پیشران کشور محسوب می شود، بیانجامد.

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های مردم این روزها بحث مسکن است که ان شاءالله این صنعت پیشران در اقتصاد کشور بتواند زمینه های اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم کند، اظهار داشت: بحث ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور یکی از موضوعاتی است که در ماده یک این مصوبه به آن اشاره شده است لذا دولت محترم با تصویب این قانون، مانعی برای این موضوع ندارد.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: ایجاد شورای عالی مسکن در بالاترین سطح با ریاست رئیس جمهور و حضور تنی چند از وزرا و ایجاد صندوق ملی مسکن با هدف تجمیع و تخصیص منابع مالی در این قانون دیده شده است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان