دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
از دیدار روز گذشته اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب دو عکس منتشر شده که گمانه زنی هایی در خصوص دو معاونت رئیس جمهور بوجود آورده است.

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم - رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در نخستین روزهای فعالیت دولت سیزدهم صبح روز گذشته با حضور در حسینیه ی امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای دیدار کردند.

در این دیدار مقام معظم رهبری توصیه های مهمی را به دولت و رئیس جمهور کردند که متن بیانات رهبری را در این خبر می توانید بخوانید.

همچنین در عکس های منتشر شده از این دیدار، دو چهره بیشتر مورد توجه کاربران و کارشناسان سیاسی قرار گرفت. یک عکس متعلق به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دولت حسن روحانی، و دیگری عکس مربوط به الهام یاوری اسست.

الهام یاوری در دیدار اعضای هیئت دولت با رهبری

الهام یاوری دانش آموخته فرزانگان اصفهان، دارنده مدال طلای کشوری المپیاد کامپیوتر، فارغ التحصیل مقطع دکتری رشته مهندسی صنایع از دانشگاه برکلی، مدیرکل برنامه ریزی و نظارت معاونت سرآمدان بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس است.

او در دوره وزارت حاجی میرزایی بر وزارتخانه آموزش و پرورش به عنوان رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان منصوب شده بود.

حالا از او به عنوان یکی از گزینه های احتمالی معاونت زنان رئیس جمهور یاد می شود؛ رئیس جمهور تاکنون چنین حکمی برای وی نزده است.

اما دیگر چهره مورد توجه، محمد اسلامی بود، او در دولت های حسن روحانی، ابتدا استاندار مازندران و سپس جایگزین عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی شد. حالا از او هم به عنوان یکی از گزینه های قطعی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی یاد می شود که فعلا ریاست آن بر عهده علی اکبر صالحی است.

محمد اسلامی؛ در دولت دوزادهم ابتدا استاندار ماندران بود، او پس از استعفای عباس آخوندی با رای اعتماد مجلس، وزیر راه و شهرسازی شد

باید دید رئیس جمهور برای این دو چهره که به عنوان مقام های دولتی در دیدار با مقام معظم رهبری حاضر بودند چه احکامی را صادر خواهد کرد.

در حدول زیر احکام قطعی رئیس جمهور برای معاونان خود را مشاهده می کنید، همچنین از برخی گزینه های دیگر احتمالی نیز یاد شده است:

معاونتمعاون معاون اول رئیس جمهورمحمد مخبرمعاون اقتصادی رییس جمهورمحسن رضاییمعاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشورمسعود میرکاظمیمعاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور؟معاون حقوقی رییس جمهور؟معاون رییس جمهور در امور مجلسسیدمحمد حسینیمعاون علمی و فناوری رییس جمهورسورنا ستاری *معاون رییس جمهور در امور زنان و خانوادهالهام یاوری (گزینه احتمالی)معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمیمحمد اسلامی ( گزینه احتمالی)معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران؟معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست؟

در دیدار روز گذشته، برخی چهره های دولت قبل، از جمله سورنا ستاری معاون علمی و فناروی رئیس جمهور، و سیما صراف دبیر هیئت دولت حضور داشتند که تاکنون جایگزین آنها مشخص نشده اند.

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان