چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به شیوع کرونا و پیک پنجم و فراهم نبودن شرایط ، کمیسیون آموزش موافق بازگشایی مدارس به صورت حضوری نیست.

مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مباحث مطرح شده درباره بازگشایی حضوری مدارس در ابتدای مهر ماه، گفت: حفظ سلامت و جان دانش آموزان  برای همه مسئولان و همچنین اعضای کمیسیون آموزش در اولویت است لذا هر گونه تصمیمگیری در این باره با دقت و تدبیر اتخاذ خواهد شد تا سلامت دانش آموزان به خطر نیفتد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی و میزان شیوع ویروس کرونا و اینکه برخی از مسئولان حوزه سلامت عنوان می کنند که ما هنوز به قله پیک پنجم نرسیده ایم کمسیون آموزش موافقت بازگشایی مدارس به صورت حضور در ابتدای مهر ماه نیست؛ مگر اینکه واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام و واکسنی که برای سنین پایین تر استفاده می شود تهیه و به آنها تزریق شود، بتوان مدارس را به صورت حضوری بازگشایی کرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: البته نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان اهمیت کلاس های حضوری را علی رغم پیشرفت سامانه های مجازی ، نادیده گرفت و کلاس های غیر حضور کارایی لازم را مانند کلاس های حضور ندارد. اما با توجه به اهمیت سلامت دانش آموزان باید در شرایطی به سمت بازگشایی مدارس به صورت حضوری بریم که اطمینان خاطری بابت کنترل شیوع کرونا برای خانواده ها ایجاد شود.

اسماعیلی ادامه داد: قرار بود واکسنی که بتوان به دانش آموزان تزریق کرد ساخته و تزریق شود که متاسفانه ما تا کنون از این برنامه عقب هستیم اما اگر شرایط تا پایان شهریور ماه تغییر کند می شود با کمی تاخیر و با رعایت شرایط و پرتکل های خاصی بخشی از کلاس ها را هم به صورت حضوری آغاز کرد.

وی در توضیح شرایط و پرتکل های خاص به منظور بازگشایی حضوری مدارس ، گفت:به این منظور می شود مدارس را شیفت بندی کرد یا اینکه دانش آموزان با فاصله در سرکلاس ها بنشینند و ... لذا باید ساز وکار لازم برای این وضعیت فراهم شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: در صورتی که بتوان سرعت واکسیناسیون را افزایش داد و جامعه را به یک ایمنی لازم برسانیم می توان مدارس و دانشگاه ها را با اجرای پرتکل های خاص بازگشایی کرد.

اسماعیلی در پایان با بیان اینکه کمیسیون آموزش نحوه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می کند اظهار کرد: کمیسیون آموزش دائما شرایط را رصد می کند و درباره شیوه بازگشایی مدارس با مسئولان مربوطه از جمله ستاد مقابله با کرونا و مسئولان آموزشو پرورش و وزارت علوم جلسه داشتیم و خواهیم داشت.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان