چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

ضرورت توجه به بانوان باردار ایلامی

۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۲۱:۰۵ چاپ کدخبر: 13455

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از نیاز ضروری یکهزار و ۵۱۶ مادر باردار پرخطر ایلامی به واکسن کرونا خبرداد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ جمیل صادقی‌فر از نیاز ضروری ۱۵۱۶ مادر باردار پرخطر ایلامی به واکسن کرونا خبرداد و اظهار داشت: زمینه تزریق واکسن کرونا جهت این گروه پرخطر در حال انجام است.

وی افزود: مادران باردار نسبت به علائم بالینی، چون سرماخوردگی باید حساس باشند و در صورت داشتن چنین علائمی در کمترین زمان ممکن به پزشک زنان یا پزشک خانواده مراجعه کنند و در فرصت کوتاه نسبت به کنترل و یا اطمینان از سلامت خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: زنان باردار در ایام فعلی نیاز بیشتری به مراقبت دارند و از گرو‌های پرخطر محسوب می‌شوند و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با کرونا را بیشتر لحاظ کنند شرایط تغذیه مناسب را مورد توجه قرار دهند چرا که سوءتغذیه در دوران بارداری و شیردهی به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن نه تنها باعث خطر ابتلاء به ویروس کرونا است، بلکه موجب تشدید و وخامت این بیماری می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: با توجه به این شرایط و شرایط حاد شیوع کرونا در استان ایلام واکسینه کردن مادران باردار ایلامی ضرورتی است که دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام آن را در اولویت خود قرار داده است و به همین جهت بیمارستان طالقانی ایلام را را برای امر واکسیناسیون مادران پرخطر ایلامی مهیا کرده است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان