چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
چاله چوله های موجود در مسیر کلینیک دندانپزشکی ایلام به معضلی جدی تبدیل شده و افرادی که در این مسیر رفت و آمد می کنند را سخت عاصی و معترض کرده این در حالی است که هیچ کسی زیربار حل مشکل نمی رود و مسوولیت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، سال هاست که از تاسیس دانشکده دندانپزشکی ایلام می گذرد اما پس از گذشت این همه سال هنوز جاده ی مناسبی برای این فضای فرهنگی ایجاد نشده است و روزانه افراد زیادی به دانشگاه رفت و آمد می کنند.

علاوه بر دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، مردم نیز به دلیل وجود کلینیک دندانپزشکی که در دانشکده دندان پزشکی وجود دارد به آنجا رفت و آمد می کنند؛ پردیس۲ دانشکده دندانپزشکی، پرستاری و مامایی کمی از سایت اصلی دانشگاه علوم پزشکی فاصله دارد و یک جاده ی جداگانه به این دانشکده ختم می شود.

جاده ی دانشکده دندانپزشکی علاوه بر خاکی بودن، چاله های زیادی دارد و همین موضوع مسیر را برای تردد بسیار نامناسب کرده و موجب اعتراض افراد به این وضعیت شده است.

طبق پیگیری های انجام شده این دانشکده خارج از محدوده ی شهری واقع شده است و در نقشه ی شهری جایی ندارد به همین خاطر اداره ی راه و شهرسازی خود را در قبال این موضوع مسوول نمیداند و برنامه ای برای بهبود این مسیر ندارد.

از طرفی اداره ی راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز خود را مسوول جاده ها و فضاهایی که مربوط به شهر هستند نمی داند و طرح و ایده ای برای ساخت این جاده ندارد؛ پس چاره کار چیست؟ چه کسی باید به این مسیر توجه کند؟! این در حالیست که همین اداره مشغول ساخت جاده ای در حوالی جاده اصلی دانشگاه است و دلیل قبول ساخت این جاده را احداث بیمارستانی در نزدیکی این دانشگاه ذکر کرده اند.

جلوبندی ماشینم خراب شده است!

یکی از کارکنان دانشکده علوم پزشکی در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: زمانی که به محل کارم در دانشکده می روم بارها اتومبیلم درون چاله های جاده می افتد و هر بار آن را به سختی از چاله ها خارج می کنم و این باعث شده جلوبندی ماشینم به کلی خراب شود.

وی افزود: هیچ کسی هم به فکر درست کردن جاده نیست و این مسیر مورد توجه هیچ سازمان و اداره ای قرار نگرفته است.

جاده پر از چاله است

یکی از دانشجویان این دانشکده در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: جاده ی دانشکده پر از چاله است و هیچ جوری نمی شود از دست این چاله ها خلاص شد؛ مجبوریم روزی چند مرتبه در این مسیر رفت و آمد داشته باشیم و این چاله ها واقعا کلافه کننده اند.

وی افزود: این جاده مورد استفاده بسیاری از مردم است اما نمیدونم چرا فکری به حال آن نمی کنند؟!

جاده ی دانشکده در حوزه فعالیت ما نیست

محمد حسنی معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: جاده ی اصلی دانشگاه علوم پزشکی در واقع مشکل زیادی ندارد و در حال حاضر هم به خاطر بیمارستان ۳۶۰ تخت خوابی که در این مکان در حال ساخته شدن است ما مشغول به ساخت جاده ای در این محدوده هستیم.

وی افزود: اما جاده ی دانشکده ی دندان پزشکی در حوزه ی فعالیت ما نیست و در اصل اگر ما داریم در این محدوده جاده می سازیم به خاطر احداث بیمارستان است و این جاده ربطی به دانشگاه علوم پزشکی ندارد.

معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: طول این پروژه هزار و ۸۰۰ متر است که این پروژه تا کنون ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

 ساختمان دانشکده ملکی خریداری شده از بخش خصوصی است

کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام به فارس گفت: ساختمان دانشکده دندان پزشکی در واقع یک ملک خریداری شده از بخش خصوصی است که جز سایت اصلی دانشگاه علوم پزشکی نیست همچنین خارج از محدوده شهری قرار دارد به همین خاطر است که این مسیر تا کنون به این شکل باقی مانده است.

وی افزود: به خاطر اینکه این مسیر در ملک شخصی قرار دارد اگه ما بخواهیم تغییری در آن ایجاد کنیم ممکن است با مخالفت این اشخاص مواجه شویم!

زمین دانشکده باید از محدوده خارج از شهر وارد محدوده شهری شود 

یعقوبیان روابط عمومی راه و شهرسازی استان ایلام به فارس گفت: ساختمان دانشکده دندانپزشکی در گذشته متعلق به دانشگاه علمی کاربردی بود که توسط دانشگاه علوم پزشکی خریداری شد و جاده ی آن را نیز خوِد دانشگاه علمی کاربردی ساخته است.

وی افزود: پس از فروش ملک به دانشگاه علوم پزشکی جاده هم به عنوان بخشی از ملک به آنها فروخته شده و در حال حاضر این جاده به عنوان ملک اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی است و زیر مجموعه راهداری و راه و شهرسازی نیست.

روابط عمومی راه و شهرسازی استان ایلام گفت: مگر اینکه زمانی این زمین در ماده ۵ طرح تبدیلی شهر ایلام از محدوده خارج از شهر وارد محدوده شهری شود و مثل خیابانی در سطح شهر برای آن جاده ای در نظر گرفته شود. 

در این میان افرادی که مجبور به استفاده از جاده ی دانشکده علوم پزشکی هستند به دلیل رسیدگی نکردن به شرایط بسیار بد جاده معترض هستند و انتظار بهبود این شرایط را دارند اما تاکنون کسی زیر بار بهسازی آن نرفته است.

رفت و آمد در این مسیر در زمستان بسیار سخت بوده چرا که چاله ها به دلیل بارش باران پر از آب می شوند؛ امیدواریم که این معضل به صورت جدی مرتفع شود.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان