چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

در آخرین روز از هفته دولت ۱۸ پروژه در بخش های مختلف با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، نماینده مردم حوزه شمالی ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان با اعتباری افزون بر ۲۰۰ ...

به گزارش آفتاب ایلام، فرماندار مهران روز یکشنبه در حاشیه این آیین ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: پروژه های هفته دولت این شهرستان در بخش های آموزشی، فرهنگی، کشاورزی و منابع طبیعی، زیرساختی و عمرانی افتتاح و کلنگ زنی شد.

مجید کاکی افزود: از مجموع ۱۸ پروژه هفته دولت در این شهرستان ۱۵ پروژه افتتاح و سه پروژه نظیر پروژه کنترل و مدیریت هرز آب، طرح توسعه و غنی سازی جنگل منطقه سرتنگ زعفرانی، و احداث سنگی ملاطی گلان  با اشتغالزایی ۷۴۰ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم کلنگ زنی شد.

وی یادآور شد: هزینه پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی این شهرستان از محل اعتبارات عمرانی دهیارها، کمیته امداد، ملی و استانی تامین شده است.

فرماندار مهران در خصوص پروژه های افتتاح شده در این شهرستان نیز گفت: امروز سه آموزشگاه آزاد دلتا فناوری اطلاعات ، پارسی ( آموزش در حرفه صنایع چرم) و دارچن( آشپزی )  این شهرستان با هزینه شخصی سرمایه گذاران زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای استان به بهره برداری رسیدند.

کاکی به سایر پروژه های افتتاحی هفته دولت در مهران اشاره کرد و ادامه داد: طرح تولید نهال، ساخت مسکن ایتام، بهسازی و احداث راه روستایی دول گل، طرح توسعه و غنی سازی جنگل منطقه چنگوله و همچمنین طرح مقابله با بیابان زدایی منطقه دول زرد از دیگر طرح های افتتاح شده هفته دولت در این شهرستان است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد. دوم تا هشتم شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر رئیس جمهوری و نخست وزیر در سال ۱۳۶۰ به نام هفته دولت نام گذاری شده است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان