یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

 مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور با اشاره به فعالیت گسترده طلاب در مبارزه با ویروس منحوس کرونا گفت: افزون بر ۲۰ هزار طلبه خواهر و برادر ...

به گزارش آفتاب ایلام، حجت الاسلام والمسلمین بهمن وحدتی آراسته روز دوشنبه در آیین تجلیل از طلاب جهادی استان ایلام اظهار داشت: عمده فعالیت های طلاب در بیمارستان ها، مراکز درمانی، آرامستان ها و مشاوره بود که در این راستا نیز تعدادی از طلاب جان خود را به علت ابتلا به ویروس کرونا از دست دادندو یا بیمار شدند.

وی افزود: طلبه ها در این مدت با تلاش، از خودگذشتگی بی منت، همکاری و همراهی لازم با کادر درمان، تغسیل و تدفین متوفیان کرونا، مراقبت از بیماران بستری در بخش کرونا، حضوری مستقیم در این عرصه داشته اند و سربازان گمنام مقابله با ویروس کرونا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته یادآور شد: طلاب خواهر و برادر در کمیته های مختلفی چون رسانه، تولید محتوای علمی، آرامستان ها، بیمارستان و مراکز درمانی، اقتصادی و معیشتی، بالینی و روانشناسی، پیشگیری، توزیع اقلام و دین وسللامت فراخوان و ساماندهی شدند که عمده گرایش ها به بخش های آرامستان، مشاوره، بیمارستان و مراکز درمانی بود.

وی تاکید کرد: طلبه ها به خاطر جایگاه ویژه ای که در بین مردم دارند همواره در نوک پیکان هجمه های دشمن قرار دارند و دشمنان با تربیت افرادی طلبه نما و معرفی آنها در فضاهای مجازی با اقدامات ناشایست و دور از شان طلبگی، سعی در تخریب قشر طلاب و روحانیت واقعی دارند.

وی در جمع خبرنگاران هم یادآور شد: دشمن به فراست دریافته است که توان مقابله نظامی و جنگ سرد با جمهوری اسلامی ایران را ندارد بنابرین به جنگ دراز مدت نرم روی آورده و تخریب اقشار خاصی چون روحانیت، ایجاد موج یاس و ناامیدی در بین مردم، تلاش برای بی اعتمادی مردم و مسوولان به یکدیگر، سیاه نمایی وضعیت موجود، بدبینی به نظام و تخریب بنیان خانواده ها به ویژه مادر خانواده از جمله اهداف دشمنان است.

حجت الاسلام والمسلمین بهمن وحدتی آراسته ادامه داد: درحالی که نظام جمهوری اسلامی منشا خدمات گسترده ای در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق روستایی بوده که باید این خدمات رسانی ها برای ایجاد امیدآفرینی در جامعه توسط مسوولان و رسانه ها معرفی شود.

مدیر خدمات اجتماعی حوزه های علمیه کشور گفت: مردم باید با داریت و بینش اجتماعی و افزایش سطح سواد رسانه ای مجازی خود هر موضوعی را زود باور نکنند بلکه باید از خدعه های دشمنان آگاهی یابند چرا که دشمن با تمام توان خود در حال هجمه علیه جمهوری اسلامی و دلسرد کردن مردم از نظام است.

وی ادامه داد: دشمن با استفاده از ابزار و امکانات و همچنین صرف هزینه های گزاف اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی را نشانه گرفته و بیشترین تولید محتوا در راستای تخریب اقشار خاصی چون روحانیت یا مسوولان ارشد کشور را تهیه و در قالب خوراک خبری به افکار عمومی کشور داده است.

مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور گفت: طلبه ها در قالب گروه های جهادی در دورافتاده ترین نقاط کشور خدمات عمده ای چون محرومیت زدایی، عمرانی، فرهنگی و دینی را به مردم ارائه می دهند که باید این گونه حرکت های خودجوش و بی منت در جامعه منعکس شود.

وی با بیان اینکه عمده طلبه ها در وضعیت اقتصادی و معیشتی نامناسبی قرار دارند، افزود: مسوولان از این قشر در معرض آسیب، حمایت های بیشتری کنند تا با فراغ بال بیشتری به تحصیل، تذهیب و وظایف محوله خود بپردازند.

در این آیین از ۲۵ طلبه خواهر و برادر فعال در حوزه مقابله با ویروس کرونا مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این آیین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و نیز کارشناس مسوول ستاد بحران و خدمات اجتماعی دفتر امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور حضور داشتند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان