پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

طالب صادقیان در گفت‌ وگو با خبرنگار آفتاب ایلام  اظهار داشت: توجه به بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار در سطح شهر ایلام نسبت به سایر مناطق و بر اساس بند هشت مصوبه 69 کارگروه تنظیم بازار مکان‌های مناسبی برای ایجاد میدان میوه و تره‌بار توسط شهرداری شناسایی‌شده است.
وی افزود: هم‌اکنون فراخوان به‌صورت مزایده برای فعالیت این بازارچه‌ها زیر نظر شهرداری در راستای کنترل قیمت، تنظیم بازار و تابع قیمت اعلامی مصوبات ستاد تنظیم بازار اعلام‌شده است.

شهردار ایلام یادآور شد: توزیع گوشت گرم، گوشت مرغ، میوه و سایر موارد مصرفی موردنیاز در این بازارچه‌ها به‌صورت تعیین قیمت واحد انجام می‌گیرد.
صادقیان ازجمله مزایای ایجاد این بازارچه‌ها را مقرون‌به‌صرفه بودن برای شهروندان، تأمین مایحتاج مردم به‌صورت مستقیم و حذف واسطه‌ها، کاهش بار ترافیکی سطح شهر، مهار قیمت میوه و تره‌بار و ارائه خدمات مطلوب و دسترسی آسان شهروندان به اقلام مصرفی موردنیاز برشمرد.
وی تأکید کرد: مکان‌های برپایی این بازارچه‌ها در سطح شهر به‌گونه‌ای طراحی خواهد شد که از پراکندگی مطلوب ازنظر جمعیتی برخوردار باشد.
شهردار ایلام از همه تولیدکنندگانی که عرضه مستقیم دارند خواست پای‌کار بیایند و کالاهای تولیدی خود را در این بازارچه‌ها عرضه کنند تا بدون واسطه به دست مصرف‌کنندگان برسد.
صادقیان همچنین خواستار همکاری اداره کل بازرسی استان برای حذف مزایده شد و گفت: اگر مزایده برگزار شود احتمال دارد دوباره دلال‌ها برنده شوند و خللی درروند اهداف اصلی طرح ایجاد شود.
وی اضافه کرد: مجموعه شهرداری در تلاش است تا با ارائه مطلوب‌ترین خدمات به شهروندان در راستای تسهیل خدمات به آنان بکوشد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان