چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
ایلام-مدیر خدمات اجتماعی حوزه های علمیه کشور از فعالیت ۲۰ هزار و ۵۰۰ طلبه جهادی در میدان مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام بهمن وحدتی روز دوشنبه در جلسه ستاد حوزوی بحران استان ایلام اظهار کرد: با شروع همه گیری کرونا در سال ۱۳۹۸ در پیک اول حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ طلبه وارد میدان خدمت رسانی شدند و به انجام اقدامات جهادی و بخصوص پس از تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت رعایت مسائل شرعی در دفن اموات کرونایی، به تغسیل و تدفین اموات پرداختند.

وی با اشاره به آمار ۶۰۰ نفری طلاب جهادی استان ایلام، اظهار کرد: طلاب جهادی در زلزله سرپل ذهاب، طرح شهید سلیمانی و مقابله با کرونا در سطح کشور خوش درخشیدند.

مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه ادامه داد: آسیب های اجتماعی هر استان شناسایی شده و می توان از ظرفیت های طلاب و روحانیون با مهارت افزایی و ارتقای علمی برای رفع این آسیب ها استفاده کرد.

وی افزود: برای آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، کودک همسری، کودک آزاری، فرقه های نوظهور و … برنامه ها و کارگاه های مدون و منسجم برگزار شود.

حجت الاسلام وحدتی آراسته اضافه کرد: شناسایی و درمان آسیب های اجتماعی از رسالت های مهم ستادهای حوزوی بحران است، لذا برای بررسی آسیب ها و ارائه راهکارهای رفع آنها، لازم است جلسات ستاد به صورت منظم با حضور مسئولان مرتبط برگزار شود.

وی در پایان افزود: بازتاب هنرمندانه حرکت های جهادی طلاب در خدمت رسانی به مردم، مطالبه مقام معظم رهبری است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان