یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
شهردار سابق ایلام با بیان آمار و ارقام کذب در خصوص میزان بدهی حقیقی و حقوقی شهرداری در تلاش بوده تا به اهداف خود برسد و به نوعی نظر اعضای شورای شهر را به خود جلب کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، مسوولین ضعیف گاهی برای پیشبرد اهدافشان و انجام کارها در محیط کار، به فریب و گفتن اعداد و ارقام غیر واقع متوسل می شوند و  این گروه از مسوولین به روش استادانه ای از سخنرانی های طولانی، تند و احساسی برای خلاص شدن از شر کمبودهای خود و محیط کارشان استفاده می کنند.

برخی از تاکتیک های رایج مسوولین تقصیر را گردن دیگران انداختن، بخشی از حقیقت را گفتن یا بیان برخی دروغ های شاخدار و بروز رفتارهای نامناسب مبالغه آمیز است. 

اعداد و ارقام اگر واقعی باشند، نمایش درستی از کمیت اتفاق های پیرامون ما ارائه می دهند و به مدیران و مسوولین کمک می کنند تا برنامه ریزی های هدفمندانه تری برای آینده ای بهتر داشته باشند.

مسوولین اکنون در برخی موارد، خلاف این موضوع عمل کرده و در برخورد با دیگران، از رفتارهای فریب کارانه برای حل مسا ئل و پیش بردن کارها استفاده می کنند.

۲۴ مرداد ماه سال جاری جلسه ای به منظور تعیین سرپرست شهرداری ایلام با حضور اعضای شورای شهر و شهردار سابق ایلام تشکیل شد؛ در این جلسه طالب صادقیان شهردار سابق ایلام به بیان شمه ای از عملکرد خود در حوزه های مختلف پرداخت.

در روز قبل از تشکیل این جلسه اعضای شورا به توافق رسیدند تا جلسه ای را با حضور طالب صادقیان تشکیل دهند و وی با بیان گزارش عملکرد خود در صورت جلب اعتماد و نظر افراد دوباره بتواند شهردار ایلام شود.

صادقیان در این جلسه اعلام داشت که شهرداری را با انباشت ۲۳ میلیارد تومان بدهی جاری و ۲۳۳ میلیارد تومان بدهی حقوقی تحویل گرفته و در طول ۴۸ ماه خدمت در شهرداری علیرغم حجم مشکلات مالی حتی یک ماه پرداخت حقوق پرسنل نیز با تاخیر مواجه نشده است! 

همچنین وی بیان داشت که با وجود حجم بالای اجرای پروژه های گوناگون در سنوات اخیر نه تنها بر حجم بدهی های حقوقی افزوده نشده بلکه میزان بدهی های حقوقی به ۶۱ میلیارد تومان نیز کاهش پیدا کرده است! 

اکنون با بررسی اسناد و مدارک موجود در شهرداری مشخص شده که لیست بدهی های حقوقی شهرداری در زمان آقای منت محمدی شهردار اسبق ایلام (جمع کل آرا علیه شهرداری در دادگاه بدوی ۱۵ میلیارد و جمع کل آرا له شهرداری ۳۰ میلیارد) تنها ۱۵ میلیارد تومان بوده و همچنین میزان بدهی جاری تنها ۱۲ میلیارد تومان بوده است. 

هرچند شهردار ایلام نتوانست اعتماد اعضای شورای شهر را جلب کند اما اکنون با بررسی اسناد و مدارک موجود مشخص شده که وی به بیان آمار و ارقام غلط پرداخته و تنها در نظر داشته که با بیان این ارقام واهی به اهداف خود برسد.

همچنین بر اساس مدارک تمام پروژه های انجام شده توسط صادقیان در زمان منت محمدی طرح مطالعاتی آنها انجام شده و بنا بوده که کلنگ زنی و شروع به کار شوند اما به دلیل کارشکنی بعضی از اعضای شورا برای رسیدن به اهدافشان سبب شده کار کلنگ زنی پروژه ها با تاخیر مواجه شوند.

بنابراین تمامی پروژه ها مربوط به سنوات قبل بوده و قرار شده در شهر ایلام انجام شوند و هیچ طرح جدیدی در شهر ایلام انجام نگرفته کما اینکه ماهیت و تقریبا تغییر فنی در اجرای پروژه ها انجام گرفته است.

گفتنی است؛ تمامی اسناد مربوطه در گزارش نزد خبرگزاری فارس موجود است و در صورت لزوم ارائه خواهند شد.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان