چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از ارجاع سه شکایت این کمیسیون از رئیس جمهور سابق به قوه قضائیه خبر داد.

نصرالله پژمان فر نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره ورود این کمیسیون به بحث ترک فعل مسئولان، گفت: در کمیسیون پرونده های متعددی در این زمینه تشکیل شده که برخی از آنها به دستگاه قضا برای رسیدگی بیشتر ارجاع شده و برخی نیز در حال تکمیل شدن است.

وی با بیان اینکه تاکنون 2 پرونده درباره این موضوع از سوی کمیسیون به قوه قضائیه ارسال شده است، ادامه داد:اولین پرونده درباره موضوع بورس و دومین پرونده درباره مداخلات ارزی از سوی برخی افراد در دولت گذشته و به ویژه آقای روحانی رئیس جمهور سابق بود.

نماینده مشهد در مجلس تصریح کرد: پرونده دیگری در کمیسیون درخصوص بحث مسکن و ترک فعل های که از سوی مسئولان دولت گذشته رخ داده تشکیل شده که در روزهای آینده با اتمام کارهای کارشناسی بر روی این پرونده آن را به قوه قضائیه ارجاع خواهیم داد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه در این پرونده ها کمیسیون از رئیس جمهور سابق شکایت کرده و پرونده ها به دادستان کل ارسال شده است، اظهار داشت:در پرونده مسکن کل سیاست های که در این حوزه قرار به اجرا بوده را بررسی کرده ایم و از رئیس جمهور سابق(روحانی) به دلیل ترک فعل های که داشته شکایت کرده ایم.

پژمان فر عنوان کرد: قطعاً پرداختن به ترک فعل مسئولین می تواند تبعات مثبتی در جامعه داشته باشد لذا ورود قوه قضائیه به مبحث ترک فعل مسئولین امری بسیار مطلوب است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان