چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
ایلام-معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با اشاره به تدوین سند جامع پدافند غیرعامل در ایلام، گفت: اجرای این طرح ضامن حفاظت و صیانت از سرمایه های استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، الیاس فتاحی ظهر روز سه شنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی کاهش آسیب پذیری تداوم فعالیت های ضروری و ارتقاء پایداری ملی و تسهیل در مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.

وی، پدافند غیر عامل را یکی از ساده ترین راه ها و کم هزینه ترین شیوه ها و صلح آمیز ترین روش های دفاع یک دولت و ملت در مقابل دشمنان خود دانست و افزود: مهمترین عامل اقتدار و توفیق ملت ها در حفظ و گسترش امنیت ملی است هرگونه پیشرفت در زمینه پدافند غیرعامل به معنای استحکام و اقتدار حاکمیت و امنیت ملی است.

وی با تاکید بر اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل توسط دستگاه های ذیربط، بیان کرد: این سند با هدف اجرای اصول و ضوابط پدافند غیرعامل و حفاظت و صیانت از سرمایه های مادی در استان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال تهیه شده است که شامل برنامه های سال ۱۴۰۰ نیز می شود.

در این جلسه از روسای کارگروه های پدافند غیر عامل سپاه امیرالمومنین به عنوان رئیس کارگروه مشارکت های مردمی استان به عنوان کارگروه برتر و فرماندهی انتظامی استان و رئیس کارگروه امنیتی انتظامی استان به عنوان کارگروه فعال و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و رئیس کارگروه امداد و نجات به عنوان کارگروه فعال تقدیر شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان