چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور نسبت به سیلاب ناگهانی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر جاری شدن روان آب در مسیل ها هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از امروز تا اواخر هفته در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

از روز جمعه و طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر، در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان های شرقی و غربی  به تدریج خراسان شمالی افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و کاهش محسوس دما روی می دهد.

 توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

نوع مخاطره: رگبار باران با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ

منطقه اثر:

جمعه 1400/06/12 : اردبیل، گیلان، مازندران.

شنبه 1400/06/13 : گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل.

اثر مخاطره: احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر جاری شدن روان آب در مسیل ها، وزش تند باد موقت و برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی

توصیه: انتقال شلتوک به مکان های مسقف، خودداری از آتش زدن کاه کلش، کارخانجات شالی کوبی اقدام لازم را جهت پوشش و ایمن سازی شلتوک های جمع آوری شده بعمل آورند، تنظیم سطح آب استخرهای پروش ماهی، توقف عملیات سمپاشی، محلول پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصول بادام زمینی به مکان های مسقف، توصیه به عشایر و دامداران برای عدم چرای دام در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان