چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: مشعل گاز در روستاهای ماهوته، مولاب و مصطفایی از توابع شهرستان آبدانان روشن شد و در مجموع ۷۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

عباس شمس اللهی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام اظهار داشت: در مجموع برای تعداد ۳ روستا ۳ هزار و ۷۰۰ متر شبکه توزیع اجرا شده است و تاکنون بیش از ۵۱ علمک برای روستاهای ماهوته، مولاب و مصطفایی نصب شده و ۷۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی افزود: در مجموع ضریب نفوذ گاز در بخش شهری شهرستان، ۱۰۰ درصد و در بخش روستایی ۹۷ درصد بوده و در حال حاضر ۳۳ روستای این شهرستان گازدار شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه از ابتدای گازرسانی تاکنون در شهرستان آبدانان ۳۸۶ کیلومتر خط تغذیه و توزیع به صورت خط فلزی و پلی اتیلن اجرا و همچنین ۱۰ هزار و ۳۵۰ انشعاب علمک نصب شده است، خاطرنشان کرد: در این شهرستان، ۱۳ ایستگاه تقلیل فشار و ۵ ایستگاه اندازه گیری نصب و ۴۰ واحد صنعتی و تولیدی نیز گازدار شده است.

وی افزود: در این شهرستان تنها روستای دارای قابلیت گازرسانی که تا کنون فاقد گاز است روستای طلور است که به دلیل نداشتن طرح هادی و داشتن معارض محلی، اجرای عملیات گارزسانی به آن تا کنون به اتمام نرسیده است و سایر روستاهای شهرستان که تاکنون گازرسانی نشده اند به دلیل کم بودن تعداد خانوار و بالا بودن سرانه هزینه گازرسانی خانوار، فاقد توجیه اقتصادی بوده و نیازمند اخذ مجوز از ستاد شرکت ملی گاز بوده که جز برنامه های آتی شرکت گاز استان برای اقدام هستند.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷/صنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان