دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲۰ درصد زنان باردار در این استان در مقابل بیماری کرونا ویروس واکسینه شده اند.

به گزارش آفتاب  ایلام؛ دکتر جمیل صادقی فر با اشاره به اینکه تاکنون یکهزار و ۵۱۶ مادر باردار شناسایی شده اند اظهار داشت: از این تعداد ۳۰۰ نفر معادل ۲۰ درصد از آن‌ها واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی افزود: به منظور حفظ سلامت این مادران باردار مکان تزریق واکسن آن‌ها جدا از سایر افراد است و در یک مکان بخصوص برای آن‌ها واکسن کرونا تزریق می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در سالجاری چهار مادر باردار در استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند یادآور شد:  این آمار سال قبل تنها یک نفر بود، اما متاسفانه امسال افزایش داشت.

وی اضافه کرد: افزایش فوت مادران باردار به دلیل کرونا تنها مختص به استان ایلام نبوده و در استان‌های دیگر این آمار حتی ۲ رقمی نیز بوده است.

بگفته صادقی فر، از آنجایی که مادران باردار جزو افراد در خطر هستند، کارشناسان بهداشتی وضعیت سلامت آن‌ها را به صورت مرتب پایش کرده و سلامت آن‌ها را به دقت رصد می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: هرچند وضعیت تزریق واکسن کرونا در استان شتاب گرفته، اما برای دانشگاه علوم پزشکی مهم است که افراد پرخطر زودتر از بقیه واکسینه شوند.

صادقی فر اظهار داشت: افراد مبتلا متاسفانه قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و با حضور در میان جمع موجب انتشار بیماری می‌شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان