دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
سخنگوی صنعت برق گفت: از 30 میلیون مشترک برق خانگی، 800 هزار مشترک، جزو پرمصرف ها هستند که علاوه بر مصوبه هیئت وزیران، 16 درصد بیشتر به مبلغ برق آن ها اضافه می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رجبی مشهدی درباره افزایش قیمت قبوض برق مشترکین نسبت به دوره قبل گفت: هر سال در ابتدای اردیبهشت ماه 7 درصد قیمت برق افزایش پیدا می کند و برای مشترکین پرمصرف که 14 درصد مشترکین را تشکیل می دهند علاوه بر مصوبه هیئت وزیران، 16 درصد به مبلغ برق آن ها اضافه می شود یعنی در کل به رقم صورتحساب مشترکین پرمصرف 23 درصد اضافه می شود.

وی ادامه داد: امسال مبلغ مازاد برق برای مشترکینی که 2 برابر الگوی منطقه، مصرف داشتند، برابر متوسط خرید تضمینی برق از نیروگاه تجدیدپذیر محاسبه می شود یعنی به ازای هر 1 کیلووات ساعت 800 تومان محاسبه می شود.

وی افزود: از 30 میلیون مشترکین خانگی، 800 هزار نفر مشترک پرمصرف هستند و باید میزان مصرف مازاد بر 600 کیلووات ساعت را با قیمت متوسط خرید تضمیمنی برق از نیروگاه های تجدید پذیر پرداخت کنند.

سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به اینکه امسال نسبت به سال گذشته گرمای هوا بیشتر بود، میزان استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر شده است و، چون تعرفه ها پلکانی است به ازای هر 100 کیلووات ساعت افزایش برق، تعرفه برق هم افزایش می یابد.

وی افزود: براساس مطالعات میدانی، افرادی که از کولر های گازی یا اسپیلت ها استفاده می کنند مصرف برق بیشتری دارند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: به مشترکین پر مصرف درباره افزایش مصرف برق، هم در قبض و هم در برق من اطلاع رسانی شده است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان