دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مسوولان استان باید از طریق وزارت کشور برای افزایش سهمیه واکسن کرونا در استان رایزنی کنند زیرا اکنون نوبت تزریق دز دوم رسیده است اما برخی از آنها ...

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در نشست قرارگاه استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: هم اکنون با کمبود واکسن در استان مواجه ایم و امیدواریم وزارت بهداشت سهم واکسن استان را افزایش دهد.

وی افزود: افزایش سرعت واکسیناسیون به روزانه پنج الی شش هزار دز در روز رسیده است اما برخی از واکسن ها با کمبود مواجه ایم که امیدواریم هرچه سریعتر تامین و تزریق شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خواستار در اولویت قرار گرفتن تزریق واکسن برای افراد در خطر شد و گفت: تزریق واکسن مادران باردار، افراد در خطر بیماری خاص، مسن و دارای بیماری زمینه ای باید در اولویت قرار گیرد.

صادقی فر اظهار داشت: روند ابتلا با شیب ملایمی در حال کاهش است که امیدواریم با توجه مردم به رعایت پروتکل ها و پرهیز از تجمعات روند کاهش محسوس داشته باشد.

وی افزود: روز گذشته ۲۵۵ مبتلای جدید، ۸۶ بستری جدید و هفت مورد فوتی داشتیم که و اکنون ۴۱۷ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی یادآور شد: همچنین ۱۸۶ نفر بستری موقت داریم که در کلینیک های تخصصی تنفسی به صورت سرپایی تحت درمان قرار می گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بدون شک اگر کمک و فعالیت این کلنیک های تنفسی نبود میزان بستری ما روند زیادی داشت.

صادقی فر همچنین در خصوص اربعین نیز تاکید کرد: باید تدابیر بسیار خاصی برای اربعین صورت گیرد تا در صورت انجام پیاده روی دود آن به چشم مردم استان نرود.

وی از مسوولان استان خواست: نسبت به فراهم کردن زیرساخت های درمانی، آزمایشگاهی، کلنیک ها و همه امکانات در مهران و محدودیت تردد افراد با شرایط خاص نظیر انجام واکسیناسیون توجه ویژه داشته باشند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان