سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
رئیس جمهور این هفته هم در سفری از پیش اعلام نشده، به همراه چندتن از وزرا به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد و ضمن گفت وگو با مردم، از نزدیک با از بخش های مختلف استان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور این هفته هم در سفری از پیش اعلام نشده، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد.

 

 

وزرای نیرو، راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس دفتر رییس جمهور، آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی می کنند.

* بازدید از اسکله صیادی کنارک/ رئیسی: اینجا محرومیت هایی دارد که حتما می توانست نباشد

آیت الله ابراهیم رئیسی در این سفر از اسکله سنگی بندر کنارک بازدید و با صیادان دیدار و گفت وگو کرد.

وی در بدو ورود به کنارک با بیان اینکه سفر به استان ها از برنامه های دولت است، گفت: حضور نزدیک و آشنا شدن با مشکلات مردم، مدیران  و مناطق مختلف ازجمله برنامه های این سفر دو روزه است.

 

 

رئیسی اضافه کرد: شناخت ظرفیت های اقتصادی در جهت رونق تولید و رفع مشکلات مردم بسیار مهم است کار بعد از انقلاب در استان زیاد بوده اما نسبت به آنچه باید باشد خیلی فاصله دارد.

رئیس جمور بیان داشت: امیدورایم با همکاری مردم ،کارآفرینان و سرمایه گذاران گام هایی در جهت رفع مشکلات رونق تولید برداریم. اینجا محرومیت هایی دارد که حتما می توانست نباشد امیدواریم با تلاش های مسئولان و  و پیگیری دولت گام های جدیدی برداشته شود.

* دیدار با حاشیه نشینان میرآباد چابهار/ رئیس جمهور: باید زودتر وضعیت کپرنشینان ساماندهی شود

آیت الله ابراهیم رئیسی در ای سفر با حاشیه نشینان منطقه میرآباد چابهار هم دیدار و گفت وگو کرد و از نزدیک مشکلات حاشیه نشینان این شهرستان را جویا شد.

رئیس جمهور در این دیدار اظهار کرد: باید زودتر وضعیت کپرنشینان میرآباد ساماندهی شود، باید کپرها به خانه تبدیل شود.

 

 

آیت الله رئیسی افزود: شکل کپرنشینی بسیار بد است و نشان از عدم رسیدگی به وضعیت مردم دارد اما همینکه بسیج و سپاه و ارگان ها در بخش های مختلف برای ساماندهی اقدام کرده اند تشکر می کنیم.

رئیس جمهور همچنین در سفر به کنارک از اسکله صیادی کنارک بازدید و با صیادان این اسکله دیدار کرد.

* بازدیدآیت الله رئیسی از طرح ساماندهی مسکن کپرنشینان مرادآباد

رئیس جمهور در ادامه بازدیدهای میدانی خود در سفر استانی سیستان و بلوچستان به منطقه محروم مرادآباد چابهار هم رفت واز طرح ساماندهی مسکن کپرنشینان این منطقه و روند پیشرفت کار پروژه ساخت یک هزار واحد مسکونی برای محرومان بازدید کرد.

وی پس از بازدید از پروژه یک هزار واحدی مسکن و گفت و گو با دست اندرکاران آن، با حضور در منطقه کپرنشینی مرادآباد به طور مستقیم با مردم این منطقه محروم به گفت و گو نشست و از نزدیک از مشکلات و نارسایی های این منطقه مطلع شد.

 

 

رئیس جمهور ساماندهی وضعیت مسکن ساکنان محله محروم مرادآباد را مورد تاکید قرار داد و گفت:کپرنشینی به هیچ وجه شکل مطلوبی برای زندگی و وضعیت مطلوبی برای مردم نیست و سامان دادن وضعیت این بخش از هموطنان مان بسیار اقدام پسندیده ای است که برای مجریان و بانیان آن برکات دنیوی و اخروی فراوانی دارد.

رئیسی با قدردانی از خدمات و اقدامات ارزشمند و خداپسندانه مجموعه بسیج و سپاه در بخش های مختلف از جمله ساخت مسکن برای محرومان جامعه، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در دولت با همکاری نیروهای بسیجی و سپاهی برای کمک به بهبود وضعیت معیشت و زندگی مستضعفین و محرومین سیستان و بلوچستان از هیچ اقدام و خدمتی فروگذار نخواهند کرد

در این بازدید مقرر شد درخصوص چگونگی تسریع در ساماندهی وضعیت این منطقه محروم در جلسه شورای اداری استان تصمیم گیری شود.

* ادای احترام آیت الله رئیسی به شهدای مدافع امنیت در چابهار

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در این سفر همچنین با حضور در مزار شهدای مدافع امنیت چابهار، با قرائت فاتحه به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

 

 

وی پس از ادای احترام به مقام شهدا، تاکید کرد: بدون تردید نقش شهدای مدافع امنیت در ایجاد امنیت و آرامش برای منطقه بسیار مهم و کلیدی است و به خانواده های محترم این شهیدان گرانقدر می گویم که درست است فرزندان شما شهید شدند، اما شهادت آنان برای منطقه، کشور و نظام جمهوری اسلامی بسیار امنیت آفرین بوده و نقش آنان در ایجاد امنیت و آرامش در کسوت و جایگاه شهادت کمتر از زمان حیات شان نیست.

رئیس جمهور با ادای احترام به همه شهدا و ایثارگران کشور و خانواده های این عزیزان اظهارداشت: مدافعان امنیت و مرزبانان در منظومه فکری ما و در سیره و گفتار امامان بزرگوار جایگاه و مقام بسیار رفیعی دارند و باید همواره نسبت به آنان ادای احترام کنیم.

رئیسی افزود: پیام شهدا همواره در فضای ایران اسلامی طنین انداز است واگر کسی گوش شنوا داشته باشد، حتما پیام آنها را که پیام خداخواهی، حق خواهی، توجه به مردم، ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار و دشمنان، خدمت به مردم و گره کشایی از کار مردم است، می شنود.

رئیس جمهور از خداوند خواست که وی و مردم ایران را همواره قدردان شهدا قرار داده و توفیق شناخت راه شهدا و گام نهادن در این مسیر را به ایشان عطا کند.

* نشست شورای اداری سیستان وبلوچستان باحضور رئیس جمهور در چابهار

شورای اداری استان سیستان وبلوچستان هم امشب با حضور آیت الله رییسی رئیس جمهور و جمعی از وزرا و اعضای کابینه دولت سیزدهم و با شرکت آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان وامام جمعه زاهدان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان وبلوچستان، معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان استانی و محلی در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار در حال برگزار شد.

 

 

رئیس جمهور در این نشست اظهار کرد: شهیدان اهل سنت و تشیع برای ایجاد و حفظ امنیت در کنار هم بودند. شهید شوشتری و یارانش در همین منطقه آمدند، خدمت کردند و شهید شدند، نقش مردم در بحث حفظ امنیت خوب است.

رئیسی با بیان اینکه امنیتِ منطقه خوب است و باید بابت این موضوع قدردان باشیم گفت: نعمت وحدت در بین سنی و شیعه وجود دارد و همه این شکرگزاری نعمت را دارند و در راستای خدمت به مردم تلاش می کنند.

وی بیان کرد: مباحث این منطقه در شورای اداری استان و در سطح وزرا و نهاد ریاست جمهوری پیگیری خواهد شد. خواسته درست و بحق مردم باید پیگیری شود.

آیت الله رییسی اضافه کرد: در این سفر بسیاری از مشکلات مطرح شد که امیدوارم بتوانم با همه توان آنها را پیگیری کنم.

وی همچنین بیان کرد: بهترین منطقه برای ایرانیان خارج از کشور، حضور و سرمایه گذاری در سواحل مکران است.

آیت الله رییسی اضافه کرد: افزایش تولید و اشتغال و سرمایه گذاری در این منطقه برای ما بسیار اهمیت دارد و از حضور و همراهی همه قدردانی می کنم تا شاهد پیشرفت باشیم. گام هایی برای مردم برمی دارم تا شاهد کاهش مشکلات باشیم.

رییس جمهور تصریح کرد: وضع کپرنشینی در چابهار ساماندهی و تا آخر سال نباید این وضعیت را داشته باشیم. دغدغه های مردم را پیگیری خواهم کرد.

همچنین امام جمعه موقت چابهار و رحمدل بامری فرماندار چابهار در این نشست به تشریح آخرین وضعیت شهرستان چابهار و مشکلات و موانع توسعه آن پرداختند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان