چهارشنبه، 15 آذر 1402| 06 December 2023

آفتاب ایلام - هم‌زمان با شهادت ریحانه رسول خدا (ص)، حضرت زهرای بتول (ع) ا‌ستان ایلام یکپارچه عزادار و سوگوار است و عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در سوگ مادر بانوی دوعالم حضرت زهرای مرضیه (س) سیاه‌پوش و عزادار شد.

صبح امروزمراسمات عزاداری شهادت ریحانه رسول خدا (ص)، حضرت زهرای بتول (ع) با حضور اقشار مختلف مردم، پیر و جوان، زن و مرد با راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در خیابان‌های شهر ایلام برگزار شد.

دسته‌های عزاداری، هیئت‌های مذهبی و عزاداری، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، مؤسسات قرآنی، جوانان مسجدی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و همه و همه با دسته‌های عزاداری در خیابان‌های ایلام، در غم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت ام الائمه عزاداری و سینه‌زنی کردند.

امروز در مساجد، حسینیه‌ها و مراکز فرهنگی و مذهبی و حوزه‌های علمیه استان، مرا سمات ویژه عزاداری سالروز شهادت دختر گرامی پیامبر اکرم (ص) با حضور علما و روحانیون و سخنرانی در خصوص سیره و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)، برگزار شد.

مردم شهر ایلام امروز از میدان شهید کشوری، چهارراه رسالت و میدان خیام، میدان انقلاب و مسیرهای منتهی به مسجد صاحب‌الزمان (عج) با تشکیل دسته‌های عزاداری خود را به این مسجد رسانده و در مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شرکت کردند.

همچنین مراسم عزاداری و قرائت زیارت‌نامه حضرت زهرا (س) ساعت 15 در محل مزار شهدای گمنام شهر ایلام با حضور اقشار مختلف مردم شهر ایلام برگزار می‌شود.

شب گذشته مرا سمات عزاداری در سطح مساجد و حسینیه‌های سطح شهر ایلام و سایر شهرستان‌های استان با حضور اقشار مختلف مردم و همچنین مراسم ویژه‌ای نیز شب گذشته و امروز در مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهر ایلام، برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان