چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
سرلشکر فیروزآبادی رئیس پیشین ستادکل نیروهای مسلح بعد از سالها مجاهدت دار فانی را وداع گفت. وی در سال 74 مفتخر به دریافت درجه سرلشکری از فرمانده معظم کل قوا شده بود.

به گزارش گره دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز(12 شهریور) بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

سرلشکر "فیروزآبادی" درگذشت

سرلشکر فیروزآبادی که از سال 1368 به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شده بود، در سال 1374 از دست فرمانده معظم کل قوا مفتخر به دریافت درجه سرلشکری با 9 سال ارشدیت شد.

حضرت  آیت الله خامنه ای در این حکم، اعطای این درجه به آن مرحوم را نمادی از «قدرشناسی از نیروهای بسیجی در سراسر کشور» دانستند. در متن این حکم آمده است: «به پاس خدمات ارزشمند آقای دکتر سید حسن فیروزآبادی در ماموریت مهم ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و خدمات باارزش پیش از آن، و به مثابه قدرشناسی از نیروهای بسیجی در سراسر کشور، نامبرده به درجه سرلشکری با 9 سال ارشدیت مفتخر میگردد.»

ایشان در این مراسم طی سخنانی ضمن تجلیل از خدمات ارزنده سرلشکر بسیجی فیروزآبادی در صحنه های مختلف انقلاب و دفاع مقدس فرمودند: اعطای درجه سرلشکری به آقای دکتر فیروزآبادی در مأموریت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح «قدرشناسی از دلسوزیها و خدمات با ارزش ایشان در نیروهای مسلح» و «تجلیل از بسیج» است.

 دستخط فرمانده معظم کل قوا برای سرلشکر فیروزآبادی 

مقام معظم رهبری با تأکید بر این که بسیج به عنوان یک نیروی سازماندهی شده مردمی، مورد احترام و گره گشای کار نیروهای مسلح است، اظهار داشتند: بسیج یعنی «متن مردم» و هر کشوری که مردم آن به شکل بسیجی در نیروهای مسلح عضو نباشند، در مواقع حساس دچار مشکل خواهد شد؛ چرا که در قضایای مهمی همچون جنگ، اگر مردم در شکل نیروهای بسیجی در میدان جنگ نباشند، نیروهای مسلح به تنهایی قادر نخواهند بود صحنه نبرد را اداره کنند، از این رو امروز که «چنین درجه بالایی به یک فرد بسیجی اعطا میشود» در حقیقت «قدردانی و احترام به تشکیلات بسیج و حفظ و هدایت صحیح نیروهای مسلح» است.

گفتنی است در تاریخ 21 اسفند سال 68 در جلسه ی مشترک رؤسا و مدیران بخشهای مختلف ستاد فرماندهی کل قوا، ضمن تشریح مأموریت های اساسی این ستاد، با اعطاء «لباس فرم بسیج» به مرحوم فیروزآبادی به عنوان رئیس ستاد فرماندهی کل قوا فرمودند: هدف از تهیه لباس فرم برای بسیج به هیچ وجه به معنای ایجاد یک سازمان سوم رزمی در مقابل ارتش و سپاه نیست؛ بلکه ما به این ترتیب انجام وظایف معین یک نظامی، توسط یک فرد غیر نظامی را ارج نهاده و قصد داریم آن را مورد توجه خاص قرار دهیم.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان