چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
ایلام-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در حال حاضر ۲۵۰ بهورز در مناطق روستایی ایلام مشغول خدمات رسانی هستند.

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بهورزان سرمایه های ارزشمند نظام سلامت هستند که با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

وی گفت: خدمات بهورزان جامع ترین خدمات سلامتی برای ابعاد مختلف نیازهای انسان در جهت پیشگیری از بیمار شدن مادران, کودکان و آحاد جامعه روستایی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: در حال حاضر قریب به ۲۵۰ بهورز در مناطق روستایی و بعضاً دور دست استان مشغول ارائه تنوعی از خدمات بهداشتی رایگان و در دسترس در عرصه مراقبت مادران باردار، مراقبت از کودکان، پیشگیری از بیماری ها، بهداشت محیط و… هستند.

صادقی فر بیان کرد: شرایط سخت شیوع بیماری کرونا کار بهورزان را سخت تر و چند برابر کرده است که این خود نشان دهنده صبوری و دلسوزی این عزیزان در خدمت به مردم روستا و عشایر حتی در شرایط بحران است.

وی گفت: همچنین در حال حاضر تعداد ۹۸ دانشجو و فراگیر بهورزی در حال آموزش هستند که به زودی در خانه های بهداشت استان که با کمبود نیرو مواجه هستند، مشغول به کار می شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان