یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
وضعیت نامناسب آسفالت های شهر ایلام سبب آسیب دیدگی خودروها شده و داد رانندگان را نیز درآورده است این در حالی است که اعضای شورای شهر با شناسایی نقاط حادثه خیز وعده داده اند تا مشکلات در این زمینه را به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، چندی پیش مخاطبان فارس سوژه ای را با عنوان «جاده ها و خیابان های اصلی ایلام نیاز به بازسازی دارند» در سامانه فارس من به ثبت رساندند از این رو خبرنگاران فارس برآن شدند تا موضوع را پیگیری کنند.

در دنیا هر شهر و منطقه دارای زیرساخت های مناسب برای عبور و مرور مردم و رانندگان است و مسوولین به فکر زیرساخت های بین استانی هستند.

 ایلام یکی از مناطق محروم کشور است که این چند سال وضعیت جاده ای شهر که مرکز استان هم است در شرایط خوبی قرار ندارد؛ چاله های داخل جاده و معابر اصلی شهر جز آزار و اذیت برای رانندگان چیزی بر جای باقی نگذاشته اند.

علی رغم اینکه شهرداری ایلام بودجه و اعتبارات عمرانی برای زیرساخت های جاده ای در سطح شهر در اختیار دارد اما به دلیل بی توجهی مسوولین شهرداری نسبت به این امر اوضاع جاده ها نابسامان هستند و باید به جد چاره ای برای آن اندیشید.

اوضاع نابسامان جاده ها سبب آسیب به وسایل نقلیه می شود

رشیدی یکی از رانندگان ایلام گفت: رانندگان هر روز در داخل شهر تردد دارند اما به دلیل وضعیت نامناسب جاده ها، وسیله ی نقلیه آنها دچار آسیب دیدگی می شود و باید هزینه زیادی را متقبل شوند؛ امیدواریم مسوولان شهرداری ایلام نسبت به وضعیت جاده های اصلی شهر اقدامات موثری انجام دهند.

وی افزود: ما از شهرداری انتظار داریم تا برای ترمیم و روکش آسفالت خیابان های شهرفکری اساسی کنند، باور کنید وضع نامناسب آسفالت خیابان های شهر سبب شده سالی یک یا دو بار برای تعمیر جلو بندی به تعمیرگاه مراجعه کنیم.

لزوم تسریع در اجرایی کردن برنامه ریزی ها

 پور اسماعیل یکی دیگر از شهروندان ایلامی گفت: شهرداری بودجه کافی برای طرح های عمرانی دارد اما چرا به فکر شهر نیست؟ مرکز استان نماد شهر است و کسانی که از خارج استان به داخل استان سفر می کنند وضعیت آن  را با نگاه اول تشخیص می دهند؛ وقتی وضعیت سطح شهر به ویژه جاده های داخل شهر نامناسب باشد قاعدتا ذهنیت آنها در مورد شهر و استان نمی تواند خوب باشد؛ مسوولین باید به این موضوع هر چه زودتر ورود و برنامه ریزی های خود را اجرایی کنند.

وی افزود: وضع نامناسب آسفالت در ایلام تنها گریبانگیر رانندگان نیست، بلکه عابران پیاده زمان عبور از معابر اصلی سطح شهر نیز باید مراقب باشند با افتادن در چاله ها دچار حادثه ای نشوند.

ما دغدغه های مردم را قبول داریم و به آنها رسیدگی می کنیم

منصور بهادری رئیس شورای شهر ایلام در گفت وگو با خبرگزاری فارس گفت: اعضای شورای شهر به تازگی در این جایگاه قرار گرفته اند و کمیسیون های شورای شهر نیز چند روزی است که تشکیل شده اند؛ مسائل عمرانی که بیشتر مربوط به حوزه عمرانی و زیرساخت های جاده و معابر اصلی شهر می شود باید در کمیسیون عمران شورا رسیدگی و بررسی شود و آن موارد مصوب و اعتبارات آن باید در بودجه لحاظ شود.

وی افزود: قطعاً ما این دغدغه های مردم را قبول داریم و شخصاً با این مسائل در سطح شهر روبرو هستیم و آن را لمس می کنیم و ان شالله تا هفته های آینده حجم مسائل را کاهش خواهیم داد که جزء برنامه های شورای شهر است.

رئیس شورای شهر ایلام ادامه داد: این گونه مسائل باید آسیب شناسی شوند؛ برخی مناطق باید سالی یک یا دو بار آسفالت شده و آسیب شناسی شوند چرا که گاهی آب و فاضلاب، مخابرات یا شرکت گاز آن را تخریب می کنند تا برنامه های خود را اجرایی کنند، باید برنامه ای صورت بگیرد که یک بار برای همیشه مشکلات زیرساخت ها حل شوند.

وی افزود: واقعیت این است که در استان ایلام روش آسفالتی که انجام می شود اشتباه است؛ سیستمی که در همه جای دنیا ارائه می شود به جای بیس این کار از بتن ریزی استفاده می کنند و یک لایه آسفالت به کار می برند که می تواند سال های سال (حداقل ۱۰۰ سال) عمر کند اما در واقعیت در اینجا برای این موضوع حداقل سالی یک بار هزینه می کنیم؛ حالا این نوع روش ها در اینجا اشتباه است و ان شاالله به سمتی حرکت کنیم که سرمایه مردم حفظ شود.

بهادری گفت: برای بلوار آزادی که طرح عمرانی در آنجا انجام شده وقتی از آنجا عبور می کنیم انگار از یک منطقه کوهستانی حرکت می کنیم ما در تلاشیم تا به دغدغه های مردم رسیدگی کنیم.

نقاط حادثه خیز را شناسایی کرده ایم و آنها را مرتفع می سازیم

مجیدی عضو شورای شهر ایلام گفت: چند روز گذشته جلسه ای در بحث نقاط حادثه خیز شهر ایلام برگزار کردیم اولین نقطه حادثه خیز که در داخل شهر وجود دارد را شناسایی کردیم؛ انتهای زیرگذر مدرس- کشوری به سمت بلوار آزادی که یکی از نقاط فوق العاده خطرناک است و چندین تصادف و واژگونی خودرو در این نقاط به وقوع پیوسته است.

وی افزود: جلسه ای با حضور رئیس شورای شهر در خصوص ایمنی تر کردن آن نقاط حادثه خیز با شورای ترافیک برگزار شد؛ بلوار آزادی به سمت میدان مادر در بحث آسفالت دارای کمبودهای بی شماری است.

عضو شورای شهر ایلام ادامه داد: چند نقطه ای دیگر از جمله خیابان آیت الله حیدری، بلوار بهشتی، بلوار مدرس، بلوار جنوبی امام، بانبرز و خیلی دیگر از معابر وجود دارد که نیازمند ترمیم هستند اما فعلا مشکل کمبود قیر وجود دارد که درخواستی صورت گرفته که ۱۵۰ تن قیر از طریق وزارت راه و شهرسازی به استان ایلام اختصاص داده شود ولی فعلاً هنوز داده نشده که به محض تخصیص عملیات اجرایی این مناطق را آغاز می کنیم.

وی افزود: وضعیت شهرداری ایلام هم به لحاظ مالی، عمرانی و ساختاری فوق بحرانی است قریب به بیش از ۲۰۰ نفر نیرو در شهرداری مشغول به فعالیت هستند ولی کماکان در حوزه فضای سبز خدمات شهری و خیلی حوزه ها کمبود وجود دارد.

مجیدی گفت: قرار است یک سری ساماندهی صورت گیرد که قطعاً مستلزم یک زمان بندی، شرایط، همفکری ها و ویژگی های خاص است و امید است تا مشکلات جاده ای درون شهر ایلام هم مرتفع خواهد شد.

قابل توجه استاندار ایلام و همچنین معاونت عمرانی استانداری ایلام وضعیت جاده و معابر اصلی شهری ایلام نامناسب بوده و با توجه به کمبود اعتبارات شهرداری هر چه زودتر مشکلات در این زمینه بایستی مرتفع شود تا شاهد بهبود وضعیت باشیم.

 شهرداری ایلام با توجه به وظیفه ذاتی خود در خصوص نگهداری و ترمیم آسفالت جاده های درون شهر ایلام قطعاً باید تدابیری اتخاذ کنند تا شاهد این چنین مشکلاتی برای مردم ایلام و به ویژه رانندگان تاکسی های درون شهری نباشیم.

انتهای پیام/ نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان